Eritrejec zadržený pro vraždu chlapce má trvalý pobyt v Curychu, ženu a tři děti. Ministr vnitra Seehofer svolal bezpečnostní schůzi

Německé úřady vyšetřují motivy, které stály za pondělním jednáním čtyřicetiletého Eritrejce, který shodil osmiletého chlapce a jeho matku pod přijíždějící vlak na frankfurtském nádraží. O posunu v případu informují německá média.
29. 7. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: MUŽ AFRICKÉHO PŮVODU SHODIL OSMILETÉHO CHLAPCE A JEHO MATKU POD KOLA RYCHLOVLAKU
29. 7. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: MUŽ AFRICKÉHO PŮVODU SHODIL OSMILETÉHO CHLAPCE A JEHO MATKU POD KOLA RYCHLOVLAKU

reklama

Zatímco matka se stihla vlaku v kolejišti vyhnout a je v nemocnici, její syn srážku s vlakem nepřežil. Zadržený eritrejský občan, který byl vzat do vazby a jehož případ je vyšetřován jako vražda, se snažil shodit pod vlak ještě třetí osobu, ale ta svému pádu z nástupiště zabránila. Německé orgány již vyloučily jakékoliv předchozí vazby útočníka na oběti.

Eritrejec žije od roku 2006 ve Švýcarsku

Švýcarská policie podle agentury DPA v úterý uvedla, že podezřelý má trvalý pobyt ve švýcarském kantonu Curych. Cizinci tam mohou získat povolení k trvalému pobytu až poté, co v zemi žijí minimálně po dobu pěti let. Pro server Deutsche Welle pak prokuratura uvedla, že muž žije ve Švýcarsku od roku 2006, je ženatý a má tři děti. Během útoku pak podle úřadů nebyl pod vlivem alkoholu ani drog.

Nádraží ve Frankfurtu po tragédii

Afričan shodil na nástupišti ve Frankfurtu pod vlak ženu s dítětem. Osmiletý chlapec nepřežil

Ve světle několika nedávných závažných útoků v Německu se má ministr vnitra Horst Seehofer v Berlíně sejít se zástupci bezpečnostních sil a uspořádat poté tiskovou konferenci.

Zaměření na střelbu Eritrejce i hrozby útoků proti mešitám

Podle zdrojů DPA se má očekávaná schůzka zaměřit i na nedávné útoky proti členům německé levicové strany Die Linke, na bombové hrozby proti mešitám a střelbu Eritrejce ve středním Německu z minulého týdne. Incident vyvolal po celém Německu další debaty o imigraci a bezpečnosti na vlakových stanicích.

Oficiální úřady na úterní večer zorganizovaly blízko trati veřejnou smuteční událost za oběť pondělního trestného činu.  

reklama

reklama