Eskalace násilí v Hongkongu: Policista střelil protestujícího do břicha, demonstranti zapálili člověka

Divoké srážky s policií se odehrávají v Hongkongu, ale i mezi lidmi z pevninské Číny a místními obyvateli města. Policista během konfliktu střelil demonstranta do břicha. Jiného muže pak někdo během hádky polil hořlavinou a zapálil. Oba zranění jsou v kritickém stavu.
Srážky studentů v Hongkongu s policií
Srážky studentů v Hongkongu s policií
foto youtube South China Morning Post

reklama

Jedna z hádek demonstrantů s mužem pravděpodobně z Číny dopadla tragicky: Hongkongský demonstrant: „Je*at tvou matku…vrať se do Číny!“ Muž: „Je*at Brity! Nejste Číňani!“ Muž z pevninské Číny byl po hádce někým polit benzínem a zapálen. Na záběrech je vidět, jak někdo přikládá zapalovač k jeho košili. Ta okamžitě vzplane. Demonstranti, kteří ho obklopovali, okamžitě utekli. Muži z Číny se podařilo servat hořící košili z těla a je vidět, jak má popáleniny na tváři, hrudi, na břiše a pažích. Skončil v kritickém stavu v nemocnici..

 

Další, kdo skončil v kritickém stavu dnes v nemocnici, je protestující mladík, kterého policista střelil do břicha. Jednadvacetiletý mladík byl po urgentním příjmu okamžitě operován a údajně je jeho život již mimo ohrožení.

Hongkongské demonstrace trvají již 24 týdnů a dnes se očekává jejich obzvláště silná intenzita, neboť v pátek zemřel jeden z protestujících studentů a během víkendu policie zatkla šest opozičních politiků. Čínská armáda zatím ještě nezasahovala a zůstává v kasárnách.

K uvedenému poslednímu zranění došlo, když demonstranti stavěli zátarasy na ulici. Protestující mladík v masce přistoupil k policistovi, jakoby ho chtěl napadnout. Policista vytáhl pistoli a chytil mladíka levou rukou kolem krku, zatímco pravou střílel a kulka zasáhla přibližujícího se dalšího maskovaného demonstranta. Zazněly celkem tři výstřely a demonstrant se skácel k zemi. Smutná náhoda, že se to přihodilo pár metrů od místa smrtelného pádu studenta z parkoviště. Na ulici je krvavá stopa, svíčky a provládní plakáty.

reklama

reklama