Europoslanci se po „prázdninách“ vrací do Bruselu: Zdechovskému se kupí papíry na stole, Paynovi v kanceláři ohlodala dokumenty myš

Po létě se do plné polní vrací i celá řada europoslanců, kteří prázdnin využili k dovolené. Například Tomáši Zdechovskému (KDU-ČSL) poslala jeho asistentka fotku pracovního stolu, na kterém se mu už kupí papíry. Velice nemilé překvapení ale čekalo v Bruselu na českého europoslance Jiřího Payna (Svobodní), kterému v kanceláři ohlodala dokumenty myš.
Europoslanci Jiřími Paynovi ohlodala v kanceláři dokumenty myš
Europoslanci Jiřími Paynovi ohlodala v kanceláři dokumenty myš
Facebook.com/Jiří T. Payne

reklama

„Za chvíli začne zase ten pravidelný kolotoč mezi Českem a Bruselem,“ uvedl například na svém profilu na sociální sítí český europoslanec Tomáš Zdechovký (KDU-ČSL) s tím, že na podzim ho čeká hodně práce, kterou za něj nikdo jiný neudělá.

„Dneska mi má asistentka poslala fotku mého pracovního stolu, zavaleného hromadou dokumentů, které si musím všechny nastudovat,“ upřesnil ve svém příspěvku Zdechovský.  

To další z českých zástupců v Evropském parlamentu zas až tak veselý příchod do své kanceláře neměl. Během dovolené si z tam totiž udělal útočiště poněkud nezvaný host.

„Právě jsme zjistili, že se nám do kanceláře v Bruselu dostaly myši a okousaly nám spisy v šuplíku. Návnady na myši, které mimochodem EU zakázala, jsou po celé kanceláři, ale myši zřejmě respektují zákaz a místo návnady žerou evropské dokumenty,“ popsal europoslanec Jiří Payne (Svobodní).

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker

Střídání letního a zimního času možná bude minulostí. Evropská komise navrhne jeho zrušení

Payne: EU se neubrání myším, bakteriím ani přistěhovalcům

A stav budovy a kanceláří ve svém příspěvku rozhodně nešetřil. Podle něj má totiž nejen narušenou statiku a oprava by vyšla na miliony eur, ale neteče tam ani teplá voda a ani tam nikdy údajně nepoteče. 

„V trubkách je bakterie legionela a nepodařilo se ji vydesinfikovat. Po mnoha letech úsilí to vedení parlamentu vzdalo. Také se tu neuvěřitelně krade - mizí počítače ze zamčených kanceláří,” pokračoval Payne.

Vše pak dokončil tím, že je to vlastně obrázek o celé Europské unii, která se dle jeho slov nedokáže ubránit myším, bakteriím ani přistěhovalcům. Nutno ale podotknou, že právě Payne patří k jedněm z největších českých euroskeptiků.

První velké plenární zasedání na europoslance čeká už od 10. září. Ve Štrasburku budou mluvit například o celkovém stavu Evropské unie, zákonu o autorském právu nebo dvojí kvalitu potravin.

reklama

reklama