Evakuace studentů na univerzitě v Melbourne kvůli úniku plynu: Zápach připomínající plyn byl ale nakonec z ovoce!

Více než 500 studentů spolu s učiteli muselo být evakuováno z univerzity v australském Melbourne kvůli zápachu, který silně připomínal unikající plyn. Nakonec se ukázalo, že za zápachem nestojí nebezpečná plynná látka, ale zkažené ovoce durian. S kuriózní historkou přišel server BBC.
Durian
Durian
Thinkstock

reklama

Nepříliš známé ovoce durian je typické svou vynikající chutí dužiny, ale také šíleným zápachem, který můžete cítit na míle daleko. A právě nesnesitelný zápach silně připomínající plyn, vyděsil studenty a učitele na univerzitě v Melbourne.

Více jak pětistovka studentů a učitelů proto musela být evakuována. Zavolaní hasiči ale záhy zjistili, jak to s tím „plynem“ doopravdy je. Zkažený durian byl nalezený ve skřínce v místní knihovně, odkud se jeho zápach šířil díky klimatizaci do celé budovy univerzity.

Pohromou Austrálie jsou žízniví velbloudi

Austrálie trpí nájezdy žíznivých velbloudů – rozbíjejí všechno, co obsahuje vodu. A je jich přes milion

Jak se zdá, tohle tropické ovoce, které je v jihovýchodní Asii považováno za největší pochoutku, ale zároveň je s ním zakázáno jezdit veřejnou dopravou, umí svou chutí jak potěšit, tak svým zápachem vystrašit či někomu dokonce zvednout žaludek.

reklama

reklama