EXKLUZIVNĚ: Čeští kickboxeři na evropské univerziádě bojových sportů v premiéře posbírali cenné kovy!

1300 účastníků, 404 univerzit, 36 zemí, 4 sporty, 1 akce! Sraz vysokoškoláků pod hlavičkou WAKO a poprvé s novou disciplínou - kickboxem - v Záhřebu pro českou reprezentaci dopadl výborně! Zvláště právě pro devět zástupců Czech Kickboxing Teamu převážně z Karlovy univerzity! Pět medailí hovoří za vše. Nejúspěšnější studentkou a sportovkyní je Tereza Cvingerová. Trenéry Aloise Škeříka za plnokontaktní disciplíny a Martina Zavorala za polokontaktní disciplíny úspěch potěšil i vzhledem k propagaci univerzitního sportování mládeže. Všechny jsme na letišti po návratu vyzpovídali. Podívejte se na video.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Čeští kickboxeři na univerziádě uspěli

reklama

Univerziáda (neboli Světové studentské hry i Světové univerzitní hry) je mezinárodní vysokoškolská sportovní událost. Hlavním organizátorem her je Mezinárodní federace univerzitního sportu FISU. Pro soutěž platí věkové omezení, sportovci nesmí mít více než 26 let a důležitá je jejich akademická příslušnost. Ta, věnující se bojovým sportům, právě skončila v chorvatském Záhřebu, kde probíhala od 30. července do 4. srpna.

Judo, karate, taekwondo a poprvé i kickbox! A právě devíti vysokoškolákům, převážně z Univerzity Karlovy, zastupujícím Czech Kickboxing Team se podařilo přivézt hned pět medailí, z toho dvě zlaté. Na ruzyňském letišti jsme je zastihli krátce po přistání a zeptali se na pocity a dojmy. Alois Škeřík je dlouholetým trenérem reprezentace a je s výsledkem svěřenců velmi spokojen. Stejně tak jeho kolega Martin Zavoral (polokontaktní disciplíny), který úspěch vidí v otevření cesty studentů k tomuto sportu a jeho propagaci.

Podívejte se výsledky českých vysokoškoláků v kickboxu na Evropských univerzitních hrách:

1.místo
Luboš Vanka
K1 muži -67 kg 1. místo

Tereza Cvingerová
LC ženy +65 kg 1. místo

 

3.místo
Daniel Navara
K1 muži -86 kg 3. místo

Ladislav Polášek 
LC muži -74 kg 3. místo

Tereza Cvingerová 
PF ženy +65 kg 3. místo

reklama

reklama