EXKLUZIVNĚ: Lovci se podařilo chytit monstrum! Aligátor měřil přes čtyři metry

V americkém státě Georgia padl rekord! Lovci zde ulovili aligátora, který měřil 4,3 metru. Záběry a fotografie poskytl exkluzivně redakci online FTV Prima osobně Derrick Snelson.
Lovci se podařilo chytit monstrum! Aligátor měřil přes čtyři metry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Derrick Snelson z Meriwether County se rozhodl najmout Lethal Guide Service, aby ho vzal s jeho čtrnáctiletou dcerou Shelby a rodinným přítelem Kirkem Nozaki na lov. Průvodce jim dělal zkušený majitel agentury Darrell Brown a John Trammell. V neděli 1. září se sešli u jezera Eufaula a začali lovit.

Obřího aligátora chytili ve státě Georgia
Autor: Derrick Snelson Obřího aligátora chytili ve státě Georgia

"Byli jsme asi 100 yardů jižně od železniční trati u mostu Highway 82 v Georgetownu," řekl Derrick. "Když jsme se na něj poprvé podívali, bylo to kolem jedenácti hodin." Nikdo z nich netušil, že hra na kočku a myš potrvá dlouhé hodiny.

Focení s trofejí - obřím aligátorem
Autor: Derrick Snelson Focení s trofejí - obřím aligátorem

Lethal Guide Service na Facebooku uvádí, že dopřáli Derrickovi, Shelby i Kirkovi takové dobrodružství, na které nikdy nezapomenou.

Obří aligátor budí respekt
Autor: Derrick Snelson Obří aligátor budí respekt

"Nikdo z nás nevěděl, že je tak velký," řekl Snelson. "Viděli jsme, že má pěknou hlavu." Když se k němu přiblížili blíž, on šel pod vodu a zůstal pryč 45 minut. Pak se vynořil na několik metrů před lodí. "Vyděsil se, že nás zase vidí, vrátil se dolů a zase jsme ho 45 minut neviděli, “ popsal průběh lovu Snelson.

Obří aligátor žil v jezeře ve státě Georgia
Autor: Derrick Snelson Obří aligátor žil v jezeře ve státě Georgia

Tato hra na schovávanou pokračovala asi pět hodin. Obří aligátor zůstal jen asi 10 sekund a pak se vrátil zpátky dolů, tak to bylo po dobu 45 minut. Pokaždé, když se aligátor vynořil, lovecký tým zasekl velký trojháček připojený k těžkému rybářskému prutu.

Stejně jako většina aligátorů začal kroutit lodí a tím se obr čím dál více zamotával do provazů. Derrick však byl schopen ukončit lov výstřelem.

Fotografie s obřím úlovkem
Autor: Derrick Snelson Fotografie s obřím úlovkem

Zvíře bylo oficiálně změřeno ministerstvem přírodních zdrojů státu Georgia a tento úlovek je považován za nový státní rekord. Předchozí rekordní úlovek byl o metr kratší. V zemi právě probíhá oficiální lovecká sezóna aligátorů. Jezero Eufaula, kde lovci chytili obřího aligátora, leží na hranici Alabamy a Gergie.

Reklama
Reklama