EXKLUZIVNĚ: Na další zápas v UFC trénuje Pudilová jako Rocky! V lese i na příbramských haldách

Jediná česká zástupkyně ve světové organizaci smíšených bojových umění UFC Lucie Pudilová se na srpnovém galavečeru v Newarku utká s Antoninou Ševčenkovou z Kyrgyzstánu. Bude to šestý duel české zápasnice muší váhy v prestižní společnosti, zatím má na kontě dvě výhry a tři porážky. Natočili jsme rozhovor během drsného tréninku v příbramských lesích s Lucií i jejím trenérem, pár hodin po oznámení jména soupeřky. A co nám po náročném tréninku, kdy snědla jen polovinu banánu, řekla Lucie? Kdo je jejím největším fanouškem? A co vzkazuje svým fanouškům? Podívejte se na video.
Na další zápas v UFC trénuje Pudilová jako Rocky v lese

S trenérem Ladislavem Erdelyim a Lucií Pudilovou jsme měli schůzku na příbramském Padáku. Ani avizovaný tropický den neodradil tuto dvojici od tvrdého tréninku. Je pravda, že v lese, vedle bývalé městské sjezdovky s délkou 320 metrů, je ještě v deset hodin dopoledne příjemně. Zatímco Lucka makala, položili jsme několik otázek jejímu trenérovi.

Lucie už zná jméno srpnové soupeřky, jaká byla vaše reakce?

Soupeřka Antonina je mladší sestrou Valerie Ševčenko, která je aktuální šampionkou v UFC ve flyweight. Trénují společně celý život a obě vycházejí z postojářských disciplín. Obě v thaiboxu dosáhly vrcholu. Antoninu, i když není tak na špičce jako Valentina, proto nepodceňujeme, naopak ji respektujeme. Od těchto poznatků se odvíjí naše příprava na srpnový zápas. Lucka trénuje tvrdě, změna stravy, regenerace, všechno prostě tak, aby to zaklaplo do sebe.

Jak probíhá trénink tady - vedle bývalé sjezdovky?

Lucka tady běhá sprinty do kopce, je to na mechu, šetříme klouby, i když musí dávat pozor na kořeny stromů, aby se neporanila. Střídáme to s kliky, stínovým boxem - a další strategii už nechci prozrazovat....

Lucie Pudilová bude znovu bojovat v kleci
Lucie Pudilová bude znovu bojovat v kleci

Trénujete dál i na příbramských haldách vyvezené hlušiny z místních dolů?

Ano, v pondělí absoluvujeme tuto brutální fyzickou přípravu, ve středu tady v lese podél sjezdovky a v pátek sprinty na Svaté hoře nahoru do dlouhého kopce. Je to i kvůli extrémním teplotám, chrání nás les.

Zápas proběhne 3. srpna v americkém Newarku v rámci UFC Fight Night, jak jste spokojen celkově s obsazením?

Obsazení fighterů je atraktivní, všechna čest promotérům Micku Maynardovi a  Seanovi Shelbymu, jak se jim zápasy podařilo sestavit a obsadit. Bude na co se dívat. 

Lucie je jedinou českou zástupkyní v UFC, roste jí tu konkurence?

Určitě tu dívky trénují tvrdě, chtějí se dostat do světových soutěží, ale myslím si, že jim to ještě chvíli potrvá.

Jak vnímáte UFC?

Tak je to obrovský kolos. Začal v roce 1993 a do dnešní doby si prošel problémy, smlouvy s televizemi, díky reality show se domluvili s televizí Fox a od té doby šlo UFC neuvěřitelně nahoru. Je to vrchol pro fightery. Pro špičku je o i penězích, ale na to nemyslíte, jakmile to začnete dělat jen pro peníze, je to cesta do pekel.

Neobjevily se nějaké snahy vám Lucii jako trenérovi ukrást?

Nechci se k tomu úplně vyjadřovat, protože by mě to nutilo ke konkrétním jménům, ale vím o tom - ty snahy tady byly, jsou a budou.

Vy jste vaši sportovní kariéru už pověsil na hřebík, věnujete se kromě Lucie i někomu jinému?

Když Lucka vstoupila do UFC, věnuji se hlavně jí. Občas si k nám zajde ještě zatrénovat nadějný bojovník MMA Jan Janka. Rád ho občas doprovázím na zápasy. Začínal u mě ve 14 letech a dnes je mu už 21. Všechny tréninky teď věnuji Lucce.

 

 

Romana Navarová

reklama