EXKLUZIVNĚ: Nad i pod Karlovým mostem proletěli parašutisté

Seskok parašutistů nad Karlovým mostem a přistání na pontonu či do vody se moc často nevidí. A navíc tandempilot Roman Štengl skočil svůj rekordní 20 000. skok! Jako první Čech. Máme exkluzivní záběry přímo z vltavské hladiny!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Seskok parašutistů nad Karlovým mostem

reklama

V úterý ráno užaslí turisté sledovali parašutistický seskok nad jedním z nejkrásnějších historických skvostů nejen našeho hlavního města, ale na světě vůbec - Karlovým mostem.

Šlo o jedinečný zážitek, kdy Roman Štengl oslavil svůj 20 000. seskok a dokonce mistrovsky z výšky přes čtyři kilometry přistál na plovoucím pontonu přímo před historickou dominantou. "Pocit je to úžasný, je to obrovský číslo... budu se snaži ale pokračovat dál... Světový rekord je teď aktuálně kolem 35 tisíc seskoků, mám ještě dlouhou cestu před sebou."

Jeden z parašutistů dokonce podletěl pod 3. pilířem Karlova mostu a přistál přímo na Vltavě. Lidé na mostě výkony všech pěti statečných odměnili potleskem.

"Sehnat povolení na takovou akci je nadlidský úkol," dodává rekorman. "Je třeba oslovit Magistrát pro Prahu 1, Plavební komoru, Povodí Vltavy, Vojenskou kancelář prezidenta republiky - letadlo totiž proletí zakázanou zónou v blízkosti Hradu, Úřad pro civilní letectví i Řízení letového provozu, samotné seskoky byly hračkou," dodává s nadsázkou Štengl. 

Parašutisté měli obrovské štěstí na počasí. "Seskok byl ze 4400 metrů a před třemi měsíci, kdy jsem celou akci plánoval, jsem zkusil obejdnat i počasí a ono to vyšlo. Kdyby to mělo být včera, tak se seskoky nemohly uskutečnit. Nad Prahou byly mraky a pršelo," říká štastný rekordman.

Jdeme na rekordní seskok nad Prahou
Autor: archi/ Roman Štengl Jdeme na rekordní seskok nad Prahou

Aktéři točili celý seskok speciálními kamerami s 360° zobrazením, ze kterého později vznikne materiál pro virtuální realitu.

Reportáž z unikátního seskoku v centru Prahy uvidíte dnes večer ve Velkých zprávách na FTV Prima. Začínají v 18:55!

reklama

reklama