Experti řeší záhadnou smrt opic v Indii. Vyděsil je k smrti řev tygra?

V Indii se vyskytl záhadný případ úmrtí 12 opic. Zatímco veterináři tvrdí, že je vyděsil tygr a způsobil jim tak srdeční zástavu, přírodovědci to označují za nesmysl a přiklání se spíše k hromadné infekci.
Záhadná smrt 12 opic v Indii
Záhadná smrt 12 opic v Indii
Youtube/aRichest

reklama

Hrůzný pohled se naskytl vesničanům v lese v oblasti Kotwali Mohammadi na severu Indie. Na mýtince tam ležel tucet mrtvých opic. Poloha těl už na první pohled napovídá, že zvířata zemřela buď současně, nebo ve velice krátkém časovém úseku. Patrné nejsou ani žádné známky povrchových zranění. Co tedy způsobilo jejich smrt?

 

Zodpovědět tuto otázku se pokusili místní veterináři a během pitvy došli k překvapivému závěru: Smrt všech opic zapříčinila srdeční zástava, kterou dostaly ve stejný okamžik. Jeden z veterinářů pak přišel se zajímavým vysvětlením, že za neobvyklým úmrtím může stát tygr. „Řev tygra mohl ty opice tak vylekat, až se jim zastavilo srdce. Tygři se tu pohybují poměrně běžně,“ vysvětlil pro deník The Times Of India doktor Sanjeev Kumar.

Jeho teorii podporují také vesničané, kteří tvrdí, že tygří řev zhruba v čase smrti opic opravdu zaslechli. Jiný expert, který se zabývá životem divokých zvířat, ale podobné vysvětlení odmítá. „Opice jsou divoká zvířata a tímto způsobem rozhodně neumírají. Za nejcitlivější zvířata jsou považované antilopy a dokonce ani ty neumírají jen proto, že by zaslechly řev tygra,“ uvedl doktor Brijendra Singh pro indický deník.

Sám Singh je toho názoru, že se opice buď otrávily, nebo je usmrtila nějaká infekce. K této variantě se přiklání také místní úřady, které mají za to, že opice s největší pravděpodobností otrávili místní farmáři.

reklama

reklama