Exploze v obchodu v anglickém Leicesteru: Čtyři lidé zemřeli, další zranění jsou v nemocnici

Nedělní večerní exploze v anglickém Leicesteru si vyžádala čtyři lidské životy. V pondělí ráno to potvrdila tamní policie. Další zranění jsou hospitalizováni. Příčina výbuchu není zatím známá. Nicméně nic prý nenasvědčuje tomu, že by událost měla nějakou spojitost s terorismem.
Exploze v obchodu v anglickém Leicesteru
Exploze v obchodu v anglickém Leicesteru
reprofoto Twitter.com

reklama

Anglická policie v neděli krátce po sedmé hodině večer (20:00 SEČ) přijala hlášení o explozi v leicesterské ulici Hinckley Road. V budově se nacházel polský supermarket, který byl podle místních otevřený teprve šest týdnů, a dvoupodlažní byt.

„V této fázi nemohu říci, co explozi způsobilo. Prioritou momentálně je, aby bylo místo zabezpečeno,“ uvedla podle serveru BBC tamní policie s tím, že výbuch nemá s největší pravděpodobností žádnou spojitost s terorismem.

Hasiči společně s policií a zdravotníky pokračují v prohledávání sutin „Momentálně máme potvrzená čtyři úmrtí a další řada lidí je hospitalizována v nemocnici. Někteří z nich jsou v kritickém stavu,“ upřesnila policie.

 

 

Sousedé pomohli patnáctiletému chlapci, který byl při výbuchu zraněn

Žena, která bydlí přímo naproti domu, který v neděli večer explodoval, popsala, že ucítila obrovský třes, jako by se jednalo o zemětřesení. Když vyhlédla z okna, zjistila, co se stalo. „Ta budova byla pryč. Všichni sousedé se snažili pomáhat. Odhazovali cihly a snažili se najít zraněné, jenže oheň byl silnější a silnější. Řekli nám, že musíme pryč,“ uvedla pro BBC Angela Namaalová .

Ona a pár dalších lidí například pomohli zhruba patnáctiletému chlapci, který byl při výbuchu zraněn. „Byl tam, když se to stalo. Myslím, že byl zrovna v tom bytě nad obchodem. Udržovali jsme ho v teple a ujišťovali ho, že už za chvilku přijede sanitka a on bude v pořádku,“ dodala Namaalová.

S požárem bojovalo nejméně šest hasičských vozů. Server deníku Daily Mirror napsal, že evakuovat se museli obyvatelé z 60 okolních domů. Zasaženou oblast tvoří obytné domy a malé obchody. Podle policie bylo poškozeno i několik domů v blízkosti požáru. Část Hinckley Road a také ulice Carlisle Street byly uzavřeny a úřady vyzvaly obyvatele, aby se oblasti vyhýbali. Do mnoha budov byly přerušeny dodávky elektřiny.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!