„Fake“ Hitler to „zavařil“ německému policistovi v Sasku

Německý policista se bude smažit ve vlastní šťávě, protože okamžitě nezakročil na motorkářském srazu v Sasku na „Hitlera“ jedoucího v „sajdkáře“.
sraz motorkářů v Wehrmachtu
sraz motorkářů v Wehrmachtu
foto fb Thomas Sommerfeld

Státní policie v Německu se zabývá případem, kdy se jakýsi muž oblékl a namaskoval jako nacistický vůdce Adolf Hitler a sedl si do postranního vozíku u motorky („sajdkáry“) ve stylu Wehrmachtu. Údajně tím porušil německé zákony o používání nelegálních symbolů. V Německu je nezákonné nosit na veřejnosti nacistické insignie.

Video na sociálních sítích zobrazuje policejního důstojníka, jak se směje a fotografuje scénku s Hitlerem na motorce.

 

 

Saský premiér Michael Kretschmer na svém Twitteru znechuceně poznamenal: „Pohled na masového vraha je více než odporný.“

Kretschmer prohlásil, že doufá, že až se bude konat příští sraz bikerů v Augustusburgu, rovněž v Sasku poblíž Saské Kamenice (Chemnitz), nedojde opět k podobné provokaci. „Takové chování je nepřijatelné a doufám, že se již nestane,“ píše na Twitteru saský premiér.

Jedná se o to, že Sasko dostalo v rámci Německa jakousi „nálepku“ hnízda příznivců obdivu k temné německé minulosti. Nebo jak dnes píší agentury, že Sasko je „úlem neonacistické činnosti.“

Demonstrace v Saské Kamenici

Syřan, který v Chemnitzu ubodal Němce, půjde do vězení na 9,5 roku

Například loni v září zasedal v Drážďanech soud, který se zabýval kauzou radikální pravicové skupiny Revolution Chemnitz. Osmičlenná skupina mužů ve věku 21 až 32 let vytvořila krajně pravicovou teroristickou organizaci, která plánovala svržení demokratického režimu s pomocí zbraní a počítala přitom dokonce i se zabíjením lidí.

V roce 2018 po demonstraci krajně pravicového hnutí Pro Chemnitz (14. září v Saské Kamenici) přistoupila skupina k tzv. zkušební akci, při níž napadala mladé lidi, které členové považovali za migranty nebo stoupence levice. Při svých akcích někteří hailovali.

Krajně pravicová alternativa AfD loni v Sasku v celostátních volbách získala více než čtvrtinu hlasů.

reklama