Falešný doktor nakazil v Indii virem HIV desítky pacientů. S výměnou jehel si nelámal hlavu

Falešný indický doktor píchal injekce proti průjmu, kašli a jiným onemocněním. Jehlu ovšem měnil jen zřídka. Svojí nedbalostí tak infikoval virem HIV více než tři desítky lidí. Nakažených lidí však může být daleko víc.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Indická policie nyní pátrá po falešném lékaři jménem Rádžendra Jadav. Ten na konci loňského roku utekl z města Bangarmau ve státě Uttarpradéš, protože se o jeho podivnou léčbu začala zajímat policie. Na ní se obrátily desítky lidí, kterým falešný doktor nabídl „magickou léčbu“ za deset indických rupií (v přepočtu za pouhé 3 koruny).

Jeho magická léčba se ale stala noční můrou. Místo uzdravení Rádžendra Jadav nakazil virem HIV podle informací serveru RT 33 lidí. Ve svých léčebných praktikách totiž jen zřídka měnil jehly. Nevinní pacienti neměli ani nejmenší tušení, jaká je pravda o jeho léčení. „Byl pro nás dar z nebes. U běžných doktorů bychom zaplatili 100 až 300 rupií, což jsme si nemohli dovolit. Jeho léčba stála jen 10 rupií,“ řekl jeden z obyvatelů Bangarmau.

Žena závislá na písku

NECHUTNÉ: Žena z Indie sní denně kilogram písku!

Doktoru „kazisvětovi“ prošly pod rukami stovky pacientů a strach, že nakažených virem HIV bude přibývat, stále roste. „Vyšetřování ukázalo, že téměř všichni z infikovaných dostali injekci od jedné osoby,“ uvedl zdravotnický představitel Sušil Caudry.

Ve zmíněné oblasti testovali na přítomnost HIV 566 lidí, z nichž 33 bylo pozitivních.

Bohužel to však není jediný případ falešného doktora, který hazarduje s životy lidí. Podle informací aktivistů ze zmíněného regionu, je podvodníků tohoto druhu spoustu a i oni používají jednorázové stříkačky na více pacientů.

Indické zdravotnictví čelí nedostatku lékařů a nemocnic. To je důvod, proč miliony chudých Indů využívá služeb necertifikovaných lékařů.

reklama

reklama