FBI zatkla sedmdesátiletou babičku, která v domově důchodců testovala jed na spolubydlících

Velice neobvyklý případ řeší americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Sedmdesátiletou ženu z Vermontu zatkli agenti FBI poté, co připravovala a testovala jed na svých spolubydlících z domova důchodců, kde poslední roky žila.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Betty Miller žila v domově důchodců ve městě Shelburne. A právě tam byla zatčena kvůli podezření, že má v držení vysoce toxickou látku – jed z ricinového oleje, který zabíjí buňky v těle člověka tím, že mu zabraňuje vytvářet proteiny, jež tělo potřebuje. Mírné dávky toxické látky mohou způsobit potíže s dýcháním, vyvolat horečku, kašel či nevolnost. Větší dávky pak mohou zapříčinit zvracení, krvavý průjem, závažnou dehydrataci, ale také smrt.

V soudním spise stojí, že Betty Miller měla zdravotníkům přiznat, na co jed potřebovala. Pokoušela se otrávit své spolubydlící z domova důchodců. Důvod ale neuvedla.

V ohrožení života - vodou

Největší otrava v dějinách: 60 milionů muslimů bylo otráveno arzenem

Agenti FBI u Betty nalezli lahvičky označené jako „ricin“ a ricinová semínka. Vyšetřovatelé dále uvedli, že Miller si tiskla z internetu pokyny ohledně výroby ricinu.

„Uvedla, že se na internetu zajímala o rostlinné jedy a také že by chtěla zjistit, jak co nejefektivněji jed vyrobit,“ uvedla FBI ve svém prohlášení podle agentury AFP. „Byla si moc dobře vědoma toho, že vyrábí ricin a aby otestovala jeho účinnost, nakapala ho do jídla a nápojů ostatních obyvatel domova.“

Agenti jsou si jisti, že zadržení sedmdesátileté ženy je naprosto adekvátní tomu, o co se pokoušela. Nehledě na to, že si moc dobře uvědomovala, čeho se dopouští. Podle vyšetřovatelů jde také o bezpečnost komunity domova důchodců, která byla v přítomnosti Betty Miller v ohrožení. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!