Filipíny: Trajekt s více než 250 lidmi na palubě se převrátil a potopil. Zemřeli nejméně 4 lidé

Osobní trajekt s 251 lidmi na palubě se převrátil a posléze potopil 70 kilometrů východně od Manily. Tragédie má zatím na svědomí čtyři životy, 140 lidí už bylo zachráněno. Informace uvedla BBC s odvoláním na tamní pobřežní stráž.
nehoda trajektu
nehoda trajektu
Youtube/breaking news

reklama

Podle informací filipínské pobřežní hlídky jsou na místě neštěstí vrtulníky i čluny. Osobní trajekt Mercraft se měl po převrácení potopit, počet obětí se ale liší. Některé zdroje uvádí tři oběti, tamní radiová stanice hlásí čtyři mrtvé. Okolo 140 pasažérů bylo podle zmíněného rádia zachráněno.

Co bylo příčinou nehody, ještě není známo, mluvčí pobřežní stráže Armand Balilo si je ale jistý, že velkou roli v této nehodě hrálo počasí. Podle Baliloa měl trajekt kapacitu 286 lidí, o přetížení tedy nemohla být řeč. „Konečný počet obětí zatím není jasný,“ dodal. 

Nešťastný incident se odehrál při plavbě na ostrov Polillo, kterou provázelo nepříznivé počasí. Jižní část filipínského souostroví se zrovna připravovala na příchod tropické bouře Tembin, která má udeřit během pátku. I přes tuto výstrahu měl trajekt povolení k plavbě. Namířeno měl do oblasti, která byla stranou očekávané trasy bouře.

Vrování před bouří přišlo už před několika dny a těm, kteří se na svátky chtějí vrátit do svých rodných provincií, bylo doporučeno odjet dřív a vyhnout se tak špatnému počasí.

Letecká společnost nabízí pomoc lidem v nouzi

Splněné vánoční přání? Aerolinka chce pomoci stovkám lidí, kteří uvízli na letišti

Nehody trajektů i lodí nejsou v okolí Filipín bohužel ničím ojedinělým. Důvodem jsou časté bouře a tajfuny. Souostroví s více než 7 500 ostrovy je svou špatně regulovanou lodní dopravou proslulé stejně jako častou přeplněností plavidel.

reklama

reklama