Filipiová bez cenzury: Zeman je unavený, starý člověk. Vyskočil s ní nesouhlasil, Šteindler ještě přitvrdil

V online pořadu Názory bez cenzury se tentokrát střetli podporovatelé tří kandidátů na prezidenta, kteří podle průzkumů mají největší šanci stát se hlavou stát. Herec Jan Vyskočil sympatizuje s Milošem Zemanem, senátorka Daniela Filipiová s Mirkem Topolánkem a herec Milan Šteindler zase s Jiřím Drahošem. Co si myslí o současné hlavě státu?
Názory bez cenzury s podporovateli kandidátů na prezidenta, kteří mají největší šanci na úspěch.
Názory bez cenzury s podporovateli kandidátů na prezidenta, kteří mají největší šanci na úspěch.
Daniela Soukalová

reklama

Podle Jana Vyskočila Miloš Zeman za celou dobu sevého pětiletého prezidentského mandátu prokázal, že nejen ví, o čem mluví, ale navíc to říká jasně a zřetelně, i když občas nevybíravým způsobem. Docela silně pak vnímá kampaň, která je prý proti současnému prezidentovi vedena. „Cokoli řekne, tak se okamžitě obrátí v tom, aby se po něm mohl někdo svézt,“ řekl herec v online pořadu Názory bez cenzury s tím, že se mu na něm líbí i jeho humor, který „ostatně v politice využíval i prezident Havel“.

Senátorka Daniela Filipiová hned v začátku přiznala, že dokud do prezidentské volby nevkročil Mirek Topolánek, neměla koho volit. Na osobnosti současné hlavy státu vidí dvě pozitiva- jeho postoj k migraci a postoj k Izraeli. Na druhou stranu jí ale vadí jeho „podlézavý“ přístup k Rusku a Číně. „Já si myslím, že pan Miloš Zeman toho pro naši zemi udělal opravdu hodně, ale myslím si, že všichni zde vidíme, že už je to unavený, nemocný a starý člověk a já si skutečně myslím, že by si zasloužil, aby si odpočinul,“ upřesnila.

Na záznam pořadu Názory bez cenzury se můžete podívat zde:

Sama pak ze své zkušenosti ví, že absolvování zahraniční cesty, pokud má člověk nějaký fyzický hendikep, není úplně jednoduché. Podle ní čekají prezidenta v příštích letech dramatická jednání nejen kvůli krizi EU jako takové, ale také kvůli migrační krizi nebo situace kolem Ukrajiny, která si dle jejího mínění vyžádají alespoň dvě návštěvy Bruselu týdně. „Obávám se, že toho nebude pan prezident Zeman schopen,“ upozornila.

Sympatie a volební hlas herce Milana Šteindlera patří kandidátovi na prezidenta Jiřímu Drahošovi. K současné hlavě státu v souvislosti se zdravotním stavem v nadsázce uvedl, že je rád, že nejsme atomovou mocností a nemá tak přístup k červenému tlačítku. Upřesnil také, že v současné době investice, které do České republiky přicházejí z Číny, jsou třicetkrát menší než investice z Holandska. Navíc v roce 2014 slíbil zavedení eura do roku 2017.

„Když říká, že je pro lidi a je prezidentem těch dolních 10 milionů, tak co si myslí o lidech už řekl, jako poslanec Federálního shromáždění uvedl a dovolte mi citovat: ‚Třetina obyvatel této země je slabá duchem, každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. Varuji tím před nekritickým spoléháním na referendum.‘ A to říká člověk, který dnes navštěvuje sjezd strany, která žádá referendum o vystoupení z EU. To je dost velký posun,“ uzavřel Šteindler.

reklama

reklama