Fungující veřejná správa, ale i korupce a střet zájmů. Evropský parlament si kvůli vraždě novináře posvítil na Slovensko

Korupce, střet zájmů a beztrestnost v nejvyšších kruzích slovenské politiky. Tak popisují situaci u našich východních sousedů členové Evropského parlamentu, kteří na Slovensko zavítali v rámci dvoudenní mise.
Slovenští politici se ocitli pod kritikou europoslanců
Slovenští politici se ocitli pod kritikou europoslanců
Pixabay

reklama

Sophie in ‘t Veld, která vedla delegaci zástupců Evropského parlamentu, vyjádřila spokojenost nad tím, že se případ vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky posouvá dopředu. Slováky také pochválila za to, že vytvořili moderní a důvěryhodnou veřejnou správu.  Vůči představitelům země ale přednesla i ostré výhrady.

„Stále tu ale vidíme korupci, příliš mnoho střetů zájmů a beztrestnost. Našli jsme mimořádně znepokojující otáčivé dvěře, které politici používají, aby mohli zůstat u moci. Máme tu ty samé lidi, ty samé tváře, které se vrací znovu a znovu,“ postěžovala si nizozemská europoslankyně.

Názory bez cenzury: Ohrožuje Maďarsko hodnoty EU?

Názory bez cenzury: Ohrožuje Maďarsko hodnoty EU?

Delegace, kterou tvořili europoslanci napříč politickým spektrem, se během své dvoudenní mise na Slovensku setkala s prezidentem Andrejem Kiskou, premiérem Peterem Pellegrinim, ministrem spravedlnosti Gáborem Gálem a ministryní vnitra Denisou Saskovou.

Evropští politici mluvili také se státními zástupci, policejním prezidentem, několika novináři, zástupci nevládních organizací, které bojují proti korupci, i s právníkem rodiny zavražděného Jána Kuciaka.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!