Genderově neutrální Santa, muž ve svatebním závoji, vlajka transgenderové komunity nebo italské gesto jsou mezi 117 novými emodži

Unicode Foundation představila seznam 117 nových emodži (emoji, obrázků či ikonek pro textové zprávy) pro letošní rok. Je mezi nimi třeba genderově neutrální Santa Claus nazvaný jako Mx Claus, muž v bílém svatebním závoji, italské gesto rukou nebo vlajka transgenderové komunity.
Přírustky v rámci Emoji 13.0
Přírustky v rámci Emoji 13.0
@Emojipedia/Twitter

reklama

Nové variace již existujících emodži schválených ve verzi Emoji 13.0 obsahují nově ženu či genderově neutrální osobu ve smokingu nebo muže či genderově neutrální osobu v bílém závoji, který připomíná svatební šaty.

Konzistentnější soubor genderových možností

Spolu s genderově neutrálním Santou jde podle serveru Emojipedia o pokračujícího úsilí o vytvoření konzistentnějšího souboru genderových možností a rozšíření o 138 nových genderově neutrálních emodži přidaných v roce 2019.

Dalšími novými obrázky jsou třeba rodiče krmící láhví dítě, nindža nebo obrázek italského gesta rukou. Všechny výše zmíněné budou k dispozici v šesti různých odstínech barvy pleti.

Transgenderová panenka

Transgender panenka s holčičím vzhledem a penisem vyvolala na sítích pozdvižení

Italské gesto „capisci?“ nebo transgenderová vlajka

Italské gesto, kdy prsty jsou postaveny proti palci, dotýkají se ho a dlaň je vzhůru, má význam „capisci?“ = „chápeš?“, případně může být také chápáno jako poněkud silnější výraz nesouhlasu a odporu.

Toto gesto, možná však zcela bezděčně, předvedla v minulém roce americká politička Alexandria-Ocasio Cortézová při slyšení v americkém Senátu.

Dále budou mít uživatelé k dispozici třeba smějícího se smajlíka se slzou v oku, některá nová zvířata (mamut, pták dodo, bizon…), vlajku transgenderové komunity nebo lidské vnitřní orgány (srdce, plíce).

Implementace nových emodži do operačních systémů záleží na konkrétních výrobcích, ale obecně se očekává, že se objeví v druhé polovině tohoto roku.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!