George Soros značně zainvestoval do streamování hudby, koupil akcie Spotify a Pandory za čtyři miliardy korun

Firma kontroverzního miliardáře George Sorose ve druhém čtvrtletí roku výrazně vsadila na oblast streamování hudby, když nakoupila akcie společnosti Spotify a Pandora v hodnotě přesahující 178 milionů dolarů, tedy zhruba čtyři miliardy korun. Vyplývá to podle britské mutace deníku Business Insider z firemního hlášení pro regulatorní orgány.
George Soros
George Soros
profimedia.cz

reklama

Soros Fund Management nakoupil ve druhém čtvrtletí roku 728 700 akcií společnosti Spotify, jejichž úhrnná hodnota byla oceněna na 122,6 milionu dolarů (v přepočtu 2,8 miliardy korun), vyplývá z dokumentů zalistovaných v úterý. Sorosova firma nabyla akciového podílu ve firmě Pandora, který je aktuálně oceněn na 56,1 milionu dolarů (1,3 mld. korun). Dohromady do těchto dvou služeb pro on-line streamování hudby George Soros investoval 178,7 milionu dolarů (4,1 mld. korun).

Ačkoliv není známo, kdy přesně George Soros podíl nabyl, akcie firmy Spotify od počáteční veřejné nabídky akcií do konce června posílily o 27 %. A od té doby se jejich hodnota zvýšila o dalších 15 %. Pandora ve druhém čtvrtletí posílila o 57 %.

Podobný nápor migrantů jako v roce 2015 už asi Maďarsko nečeká

Maďarsko přitvrzuje. Vláda chce trestat ty, kteří pomáhají nelegálním migrantům

Ve Spotify měl George Soros koncem června čtvrtý nejvyšší podíl mezi dalšími podílníky, když následoval Broadband (556,1 mil. dolarů), VICI Properties (443,7 mil. dolarů) a NXP Semiconductors (209,9 mil. dolarů). Je však možné, že Soros se vzdá těchto podílů někdy během první poloviny třetího čtvrtletí.

Podle informací Business Insideru Soros ve 2. čtvrtletí uskutečnil ještě následující transakce:

– nakoupil 500 tisíc akcií společnosti Coupa Software v hodnotě 31,1 milionu dolarů (v přepočtu asi 706 mil. korun)

– nakoupil 159,2 tisíce akcií společnosti Facebook v hodnotě 30,9 milionu dolarů (701 mil. korun)

– prodal 5,91 milionu akcií Kennedy-Wilson v hodnotě 102,9 milionu dolarů (2,3 mld. korun)

– prodal 283,23 tisíce akcií Lam Research v hodnotě 57,5 milionu dolarů (1,3 mld. korun)

reklama

reklama