GIBS obvinila policistu z Děčínska z distribuce drog. Hrozí mu až pět let vězení

Generální inspekce bezpečnostních sborů zadržela policistu z Děčínska kvůli podezření z distribuce drog. Strážce zákona, který měl navíc své známé informovat o činnosti policie, se přiznal. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Příslušníci GIBS policistu sloužícího pod Krajským ředitelstvím policie Ústeckého kraje zadrželi v úterý ráno. Muže viní z toho, že opakovaně prodával a také zdarma poskytoval po celý letošní rok metamfetamin a marihuanu osmi lidem. Policista měl navíc své známé informovat o činnosti svých kolegů, čímž jim mohl umožnit vyhnout se případnému postihu za protizákonnou činnost.

„Policista byl po zadržení následně obviněn z pokračujících přečinů Zneužití pravomoci úřední osoby dle ust. § 329 odst. 1, písm. a) trestního zákoníku a Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy dle ust. § 283 odst. 1 trestního zákoníku. V případě prokázání mu za tato jednání hrozí až pětiletý trest za mřížemi,“ píše se v tiskové zprávě.

Obviněný policista se k trestné činnosti doznal a jeho další stíhání je vedeno na svobodě.

reklama

reklama