Hackeři útočí na osobní data. Pojistit si můžete mail i vaši dobrou pověst na internetu

Téma Zpráv FTV Prima: České pojišťovny přicházejí s novinkou – můžete se pojistit proti kyberútokům. K tomuto kroku je inspiroval útok na soukromý mail premiéra Bohuslava Sobotky.
Emaily bude možné pojistit
Emaily bude možné pojistit
thinkstock.com

reklama

Pocit bezpečí anebo přinejmenším jistota, že když někdo ukradne data a zneužije je, že to okradeného nebude stát ani korunu. Češi si nově mohou takovou jistotu koupit. Na trhu je první pojištění proti kyberútokům. "Je to novinka, uvidíme, jak ta cena bude oscilovat do budoucna, nicméně teď ve variantě pro jednotlivce je to nějakých 900 korun ročně, ve variantě pro celou rodinu, která zahrnuje všechny členy domácnosti, je to zhruba 1200 korun ročně," řekl mluvčí pojišťovny Petr Milata.

 

Pojistit lze i nedodání zboží z e-shopu

Pojistit si teď můžete například i nedodání zboží z elektronického obchodu, zneužití platební karty či nabourání do internetového bankovnictví, když na internetu najdete negativní a nepravdivé informace o sobě nebo je na sociálních sítích ohrožena vaše dobrá pověst. Škodu pak uhradí pojišťovna, respektive prý vynaloží až padesát tisíc korun na odstranění či znesnadnění přístupu k negativním informacím o vás na internetu. "My bychom se na toto riziko chtěli letos podívat v segmentu malých a středních podnikatelů, abychom nabídli, řekněme, komplexní služby," uvažuje vedoucí PR další pojišťovny Marek Vích.

Online nakupování - abstraktní

Problémy s reklamací? Teď je vyřešíte bez soudů, i u zahraničního e-shopu

Politici: Každý týden pokus o nabourání do schránky

Po mediálně propíraných útocích na soukromý mail a osobní internetové profily premiéra Bohuslava Sobotky se o svoje účty bojí i další politici. "E-mailová schránka je pro mne bolehlav v tom směru, že zhruba tak každý týden přijde hlášení, že byl pokus o přístup do mé schránky. Pomalu mi dochází fantazie, jaké nové heslo si mám vymyslet, abych ho tam nejen jednou uvedl, ale také si ho zapamatoval," prozradil reportérovi Zpráv FTV Prima Karlu Rychlému třeba ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek /ČSSD/.

Reportáž - Fatty Pilow

Slasti (i strasti) úspěšného vydělávání na internetu? Podívejte se na Fattyho zpověď

Nabídka se nejspíš rozšíří

V západní Evropě je pojištění proti kybernetickým rizikům pro obyvatele rozšířenější než u nás. I proto se brzy zřejmě dočkáme nabídek od dalších společností.

 

Novinky pro spotřebitele a spoustu tipů, jak ušetřit, najdete i na Facebooku Prima Rádce. Přidejte si nás...

Sledujte Zprávy FTV Prima. Každý den v 18.55 hodin nebo kdykoliv na Prima PLAY – Zprávy.

reklama

reklama