Harry Potter dětem. Rownlingová spustila projekt na podporu vzdělávání a zábavy dětí v karanténě

Autorka jedné z nejslavnějších knižních sérií o kouzelníku Harry Potterovi J. K. Rowlingová spustila online projekt „Harry Potter at Home“ (Harry Potter doma), který má během karanténních opatření vzdělávat a bavit miliony děti, které musejí být doma. Zatím pochopitelně převážně v angličtině.
Harry Potter At Home
Harry Potter At Home
@SnitchSeeker/Twitter

reklama

„Víme, že každý se v tuto chvíli snaží držet doma v bezpečí, a tak jsme s paní J. K. Rowlingovou a našimi přáteli z Audible, Bloomsbury, OverDrive, Pottermore Publishing and Scholastic rádi, že vám můžeme představit Harry Potter at Home, abychom dětem, rodičům, pečovatelům a učitelům do našeho nového každodenního života poskytli dotek kouzla Harryho Pottera,“ píše se na webu nového projektu.

Články, hádanky, videa či první díl Harryho zdarma

Harry Potter at Home spojuje řadu různých zdrojů souvisejících s mezinárodní licencí, jako je třeba volný přístup k audioknize prvního ze sedmi dílů Harry Potter a Kámen mudrců. Ten je v audioknihovně k dispozici zdarma v několika jazycích.

Český tenista Radek Štěpánek

Cvičení pro děti, pomoc Červenému kříži i peníze rodinám. České i zahraniční sportovní hvězdy pomáhají v boji s COVID-19

Dále lze na webu nalézt řady článků, hádanek nebo videí, které zpřístupnily vydavatelé Bloomsbury a Scholastic. „Rodiče, učitelé a pečovatelé snažící se děti zabavit a zaujmout v době karantény možná potřebují trochu kouzla,“ uvedla Rowlingová při oznámení spuštění nového projektu.

Během divných časů vás vítáme zpět v Bradavicích

„Už více než dvacet let jsou Bradavice (kouzelnická škola; poznámka redakce) únikem pro všechny – pro čtenáře a fanoušky, mladé i staré,“ doplnili organizátoři. „Během podivných časů, ve kterých se nyní ocitáme, vás chceme přivítat zpět v Bradavicích, kde naleznete přátelské útočiště vy, vaše rodina a ti, o něž se staráte.“

J. K. Rowlingová už dříve oznámila, že uvolňuje autorská práva kolem série Harry Potter, aby umožnila učitelům zveřejňovat videa, na kterých studentům nahlas přečítají z jejích knih.

Slovy titulku textu ze serveru CNN: Expelliarmus, nudo! (expelliarmus je odzbrojovací kouzlo z nich o Harry Potterovi; poznámka redakce). 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!