Hinduista zabil muslima a video vraždy umístil na internet. Lidé mu za to posílali peníze

Neobvyklý případ řeší policie v největším indickém státě Rádžasthán. Hinduista tam zavraždil muslimského muže. Video zachycující brutální vraždu následně umístil na internet s prosbou o finanční prostředky na boj proti těm, kteří praktikují islám.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

videa bylo podle listu Hindustan Times patrné, jak útočník, kterého policie identifikovala jako Shambhu Lal Regara napadl 50letého Afrazula, bodal ho nožem a nakonec jeho tělo zapálil. Na konci pak ještě vrah varoval „džihádisty“, že pokud neodejdou z Indie, čeká je ten samý osud. Video doplněné o číslo bankovního účtu a prosbou o finanční prostředky na protimuslimskou kampaň pak zveřejnil na internetu.

Krátce poté ho zatkla policie a Regar byl obviněn z vraždy. Mezitím mu na základě výzvy přispělo na bankovní účet přes 700 dárců částkou 300 tisíc rupií (přes 100 tisíc korun). „Obžalovaný se chtěl zabitím muslima stát hinduistickým hrdinou. Jeho hlavním cílem pak bylo nashromáždit finanční prostředky, aby mohl případně pokračovat,“ uvedl policista Anand Shirvastava pro agenturu Reuters s tím, že policie jeho bankovní konto zmrazila a pátrá po lidech, kteří mu na něj poslali peníze.

Ženy zemřely děsivou smrtí

V Indii vesničané ukamenovali pět žen. Podle místních obyvatel se jednalo o čarodějnice

Regarovi sousedé jsou z hrůzné vraždy v šoku. „Ani by nás nenapadlo, že je něčeho podobného schopen. Znali jsme ho velice dlouho a vůbec nepůsobil jako člověk, který by byl schopný někoho zavraždit,“ řekl jeden z místních obyvatel pro Hindustan Times.

Vražda z minulého týdne je tak zatím posledním z řady násilných incidentů namířených proti indickým muslimům. Ti v zemi, která má 1,32 miliard obyvatel tvoří přibližně 14 % populace. V červnu vůdce nacionalistické hinduistické organizace prohlásil, že každý, kdo jí hovězí maso, by měl být veřejně oběšen. Prohlášení předcházel květnový útok rozzuřeného davu na dvojici mužů, které vesničané podezírali z pokusu o krádež krav pro jatka. Oba muži útok nepřežili.

Pro hinduisty je kráva posvátným, nedotknutelným zvířetem. Jejich porážka je po celé zemi zakázána. V určitých oblastech se pak můžou zabít kusy, které jsou určeny pro porážku. Jediná výjimka je stát Asám na severu země, kde je během muslimského svátku Eid al-Adha, neboli Svátku obětování, povoleno zabíjet krávy bez ohledu na jejich věk.

reklama

reklama