Hlas v hlavě mu poručil, aby napadl žadatele o azyl. Německý soud poslal Čecha do psychiatrické léčebny

Duševně chorý Čech se bude léčit v ČR
Duševně chorý Čech se bude léčit v ČR
Zprávy FTV Prima

reklama

Německý soud poslal do psychiatrické léčebny čtyřiadvacetiletého Čecha. Ten loni v červenci napadl v Norimberku žadatele o azyl. Mladý muž trpící schizofrenií se bude léčit v Česku.

Případ se stal již v loňském roce, kdy obviněný jel autobusem do Norimberku, kde vystoupil a direktivní hlas v jeho hlavě mu prý poručil napadnout žadatele o azyl. Nic netušící azylant přitom jen čekal na autobus.

„Zcela neznámého poškozeného udeřil rukou do týla,“ uvedla mluvčí soudu. Tím to ale neskončilo. „Na základě hlasů dále vnikl do bytu, kde ublížil dalšímu poškozenému, mimo jiné šel i po ulici a snažil se zaútočit skleněnou deskou na kolemjdoucí,“ popsala pro ČTK mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová

Německý soud vydal verdikt, který nařizuje mladému muži psychiatrickou léčbu. Obviněný ale soud požádal, zda by léčbu v plném rozsahu mohl vykonávat na území České republiky. Dnes tak brněnský soud uznal rozsudek německého soudu a muž nastoupí k léčbě v ČR. Rozsudek je zatím nepravomocný, jelikož je odsouzený stále ještě na území Německa, je třeba rozsudek zaslat tam. 

 

Autor: Markéta Škorňová, ČTK

reklama

reklama