Hledá ztraceného páníčka? Fenka na indickém nádraží čeká každý den na ten samý vlak

Záhadný rituál provádí vytrvalá fenka na železniční stanici v Indii. Každý večer totiž běží uvítat ten samý vlak, který pak s nadějí prohlíží. Podivné chování zachytily bezpečnostní kamery a případu se následně začala věnovat také média.
Prapodivný rituál feny v indické Bombaji
Youtube/ Sameer Thorat

reklama

Opakuje se to večer co večer už od začátku února. Na železniční stanici Kanjurmarg v indické Bombaji odbije 11. večerní  a cestující mohou na prvním nástupišti spatřit drobnou fenku, jak vyhlíží svůj oblíbený spoj. Tím je vlak z města Kalyan, přesněji řečeno jeho vagón, který je určený pouze pro ženy. Ten totiž fenka netrpělivě obhlíží, jakoby čekala, že z něj vystoupí někdo známý.

Zmatené chování zvířete registrují bezpečnostní kamery už od druhého února. Podle deníku Mumbai Mirror je možné, že fenka vyhlíží svého bývalého majitele, respektive majitelku, která ji zřejmě opustila právě na této stanici. Někteří cestující jsou zase názoru, že zvíře tímto způsobem loudí o jídlo.

Pes Kapitán

PŘÍBĚH: Pes chodil 11 let na hrob svého páníčka. Nakonec se zde rozhodl i zemřít. Jeho osud dojímá internet!

Hladem teď ale zřejmě netrpí. Poté, co její podivné chování natočil jeden z místních a video, které umístil na sociální sítě, se stalo hitem, získala fenka sympatie místních, kteří ji a její čtyři štěňata chodí krmit. „Velice jsme se spřátelili. Dokonce mě vždycky vezme i ke svým štěňatům. Sháním lidi, kteří by si je pak třeba vzali k sobě,“ řekl pro Mumbai Mirror muž jménem Sourav Verma, který fenku i s malými chodí krmit.

Vypadá to tak, že zvíře čeká dobrý konec. Díky své momentální popularitě má dobrou šanci, že se jí někdo ujme a postará se o ni. A kdo ví, třeba se někdy objeví i fenkou vyhlížená osoba.

reklama

reklama