Hodiny na příštích 10 tisíc let? Staví je zakladatel Amazonu!

Unikátní projekt vzniká v Texasu. Jeff Bezos, zakladatel Amazonu si usmyslel, že postaví obří mechanické hodiny, které mají měřit čas příštích 10 tisíc let. Mají ale také mnohem prozaičtější úkol- lidstvu mají připomínat, jak důležité je myslet na vzdálenou budoucnost. O unikátních hodinách informoval server Daily Mail.
Hodiny na příští tisíciletí
Hodiny na příští tisíciletí
twitter/The Seattle Times ‏

reklama

Podle Jeffa Bezose by lidstvo mělo investovat do budoucnosti. Nutno říci, že on sám se tímto tvrzením řídí na sto procent. Neuvěřitelných 860 milionů korun investoval do projektu „hodin budoucnosti“.

Hodiny, které by tu měly být dalších 10 tisíc let, budou umístěné ve skále a vysoké mají být zhruba 152 metrů. Poháněné budou termálními cykly Země, jak o tom informuje server CNBC.

"Lidstvo je dnes natolik technologicky vyspělé, že může zároveň být samo sobě hrozbou,“ prohlásil Bezos.

 

 

Na projektu zakladatel Amazonu spolupracuje s nadací Long Now Foundation, která se zabývá těmito dlouhodobými projekty lidstva. Ale nebyl to Bezos, který s celou myšlenkou přišel. Ještě před ním totiž toto přání vyslovil Danny Hillis, americký vědec, vynálezce a spisovatel, který na sestrojení těchto hodin začal pracovat už v roce 1989. „Chci postavit hodiny, jejichž ručička se pohne jednou za sto let a budou odbíjet jednou za tisíciletí,“ cituje jeho slova nadace Long Now.

Termín dokončení těchto unikátních hodin zatím není jasný. Po jejich dokončení ale budou volně přístupné veřejnosti. A pokud budou někteří lidé na místě ve správný čas, budou tak moci na vlastní uši slyšet jak hodiny jednou za tisíc let odbíjí.  

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!