Horor na Floridě: Dva delfíni byli nalezeni mrtví s bodnými a střelnými zraněními! Úřady nabízí 20 tisíc dolarů za informace o podezřelých

K nepochopitelné brutalitě vůči zvířatům došlo před pár dny na Floridě, kde byli nalezeni dva mrtví delfíni. Oba podle veterinářů vykazovali známky úmyslného zabití člověkem pomocí nožů a střelných zbraní, informoval Daily Mail. Od roku 2002 bylo podobným způsobem usmrceno na 29 delfínů.
Víte, že delfíni jsou praváci?
Víte, že delfíni jsou praváci?
pixabay.com

reklama

 

První ze zvířat bylo nalezeno mrtvé na pobřeží u Neapole s dírou po kulce v obličeji. Zároveň byly na jeho těle nalezeny hluboké bodné rány způsobené velmi ostrým předmětem, zřejmě nožem či kopím. Druhého delfína objevili lidé na pláži v Pensacole, ten byl rovněž usmrcen střelnou zbraní a navíc pobodán.

 

V loňském roce došlo v Americe celkem ke čtyřem podobným incidentům, jeden z delfínů byl v květnu nalezen mrtvý se smrtelným zraněním na hlavě, opět od kulky. Národní správa pro oceány a atmosféru (NOAA) uvedla, že za informace o pachatelích, které by mohly pomoci při vyšetřování, nabízí odměnu ve výši dvaceti tisíc dolarů, tedy asi 450 tisíc korun.

Biologové se podle Daily Mailu domnívají, že tyto případy mohou pramenit z toho, že někteří lidé krmí divoké delfíny, ti se totiž mohou naučit automaticky si spojovat lidi a lodě s jídlem. Zvířata se tak mohou snadno dostat do situace, kdy narazí na nesprávnou loď.

Mluvčí NOAA k případu sdělil: „Lidé mohou ohrožování životů delfínů zabránit v první řadě tím, že je nebudou krmit.“ Podle zákona o ochraně mořských savců je zakázáno jejich týrání, lov, zabíjení, ale i krmení. Za porušení tohoto zákona hrozí pachatelům trestní stíhání, odnětí svobody a pokuta ve výši 100 tisíc dolarů. Za krmení delfína byla nejmenovanému občanovi Floridy v lednu letošního roku uložena pokuta ve výši 1250 dolarů.

reklama

reklama