Hosté v luxusních hotelech kradou matrace, kávovary nebo elektroniku. Jednou dokonce ukradli kančí hlavu

Asi každý si někdy z hotelového pokoje odnesl malé mýdlo nebo koupací čepici. To jsou drobné věci, které hotely dokáží odpustit. Nový průzkum recenzenta hotelů a lázní Wellness Heaven ale potvrdil, že poslední dobou se už hosté nebojí sáhnout i po objemnějších předmětech. A drzých návštěvníků stále přibývá.
Lobby hotelu
Lobby hotelu
foto pixabay

reklama

Do průzkumu se zapojilo 1 157 čtyř- a pětihvězdičkových asijských a evropských hotelů. 49 luxusních hotelů uvedlo, že od ledna roku 2018 byly z jejich hotelů ukradeny matrace. „Dochází k tomu v noci, kdy nikdo není na recepci. Jenže některé hotely mají bezpečnostní kamery. Záznamy pak ukazují, jak je hosté tlačí do výtahu,“ řekl generální ředitel Wellness Heaven Tassilo Keilmann.

Lidé si často do svých kufrů zabalí i ručníky, župany, propisky nebo věšáky na šaty. Nebojí se ale vzít i dražší a objemnější předměty, jako jsou tablety, počítače, televizory nebo ovladače. „Hotely, zejména ty pětihvězdičkové, to v mnoha případech ani nenahlásí na policii. Nechtějí být spojovány se zločinem,“ uvedl Keilmann.

Zákaz vstupu do lesa

VIDEO: Zákaz vstupu do lesa kvůli krádežím!

Jedna z nejkurióznějších krádeží je vycpaná kančí hlava, která byla ukradena z hotelu ve Francii. Personál ale hosta přistihl a předmět se mu ukrást nepodařilo. Jeho přátelé mu pak trofej odkoupili a vycpanou hlavu mu dali jako svatební dar. 

Kuriózní je i krádež v jednom z anglických hotelů. Tam jeden ze zlodějů odnesl čísla ze dvěří pokoje. Na to se přišlo až poté, co další host nemohl daný pokoj najít.

Hotely se poslední dobou snaží své předměty označit čipy. Když pak host vyjde s očipovaných předmětem ven, spustí se alarm. Tuto taktiku si ale můžou dovolit spíše čtyřhvězdičkové hotely. U těch pěti hvězdičkových se to moc uplatnit nedá, není to pro ně vhodné. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!