Hromadné bitky migrantů se zbraněmi: Věhlasné berlínské náměstí se mění v nebezpečné místo

Berlínský Alexanderplatz je vyhlášenou turistickou destinací. Každý den tam míří tisíce lidí za nákupy, kulturou nebo noční zábavou. V poslední době se ale populární náměstí potýká s nárůstem kriminality, včetně té násilné. To dokazují i dvě hromadné bitky, které se na Alexanderplatzu odehráli o víkendu.
Berlínský Alexanderplatz
Berlínský Alexanderplatz
AP

Policie podle serveru The Local zadržela v souvislosti s nepokoji 16 mladíků. Většina z nich pochází z Afghanistánu, Pákistánu a Sýrie. V bitkách nechyběly ani pepřové spreje a nože, což se promítlo i do charakteru zranění. Záchranáři převezli do nemocnice 18letého muže, který utrpěl bodná zranění v oblasti zad. Pomoc lékařů pak potřeboval i teprve 13letý hoch.

 

Vyšetřovatelé nyní zjišťují, jestli spolu obě bitky nějakým způsobem souvisely. Podobné konflikty mezi migranty ale nejsou na Alexu, jak náměstí nazývají Berlíňané, v poslední době nijak výjimečné. Například minulé úterý skončil v nemocnici 21letý Afghánec poté, co byl s přáteli napaden přibližně 20člennou skupinou útočníků.

Jen za minulý rok pak policie podle The Local řešila 7 820 zločinů, které se odehrály na Alexanderplatzu a v jeho okolí. Zamezit zločinnosti na jednom z turisty nejvyhledávanějších míst Berlína zatím nepomohla ani speciálně zřízená policejní služebna přímo na náměstí, která je v provozu 24 hodin denně.

reklama