Hrůzný čin u Varnsdorfu! Neznámý pachatel vyřízl pěti labutím prsa

Policie České republiky se momentálně zabývá děsivým případem, který se odehrál u katastrálních hranic Varnsdorfu s Krásnou Lípou. Tam neznámý pachatel zabil vyříznutím prsou tři dospělé labutě a dvě jejich mláďata. Aby toho nebylo málo, poblíž mrtvých labutí se nacházela kůže koně vážící přibližně padesát kilogramů.
Zvěrstvo u Varnsdorfu
Zvěrstvo u Varnsdorfu
Jiří Sucharda

reklama

V pondělí 13. ledna bylo u cesty mezi Krásnou Lípou a Varnsdorfem nalezeno pět mrtvých labutí. Mimo jiné se na místě nacházela i zabalená kůže z celého koně, která vážila přes 50 kilogramů. Odkud zabité labutě pocházely se prozatím nepodařilo určit. Mimo řezné rány na hrudníku ovšem žádné další zranění patrné nebylo.

Koňská kůže
Autor: Jiří Sucharda Koňská kůže

Případem se nyní zabývá policie, ovšem bližší informace prozatím nemůže poskytnout.

Pan Jiří Sucharda poskytl pro online zpravodajství TV Prima fotografie hrůzného činu a celou situaci komentuje jako velké zvěrstvo.

Zvěrstvo u Varnsdorfu
Autor: Jiří Sucharda Zvěrstvo u Varnsdorfu

Nejedná se o jediný útok na labutě. Připomeňme si případ, kdy někdo trávil labutě na Uničovsku. Tvrdili to místní, kteří našli v průběhu nekolika dní několik mrtvých labuťat. Travič prý tehdy používal zřejmě jed na krysy.

Otrávené labutě

Na Uničovsku někdo tráví labutě. Pachatel používá jed na krysy

A ani pražské labutě to nemají jednoduché. Vstup do nového roku pro ně nebyl šťastný. Lidé totiž slavili konec roku a odpalovali petardy a další pyrotechniku v těsné blízkosti vodních ptáků na březích Vltavy. Pražská Záchranná stanice pro volně žijící živočichy upozornila před nedávnem na Facebooku na úmrtí a zranění labutí. Jedna mladá labuť narazila do tramvajového vedení na Mánesově mostu. Utrpěla otevřenou zlomeninu křídla, která silně krvácela.

Zraněná labuť

ROZHOVOR: Centrum Prahy + novoroční oslavy = smrtící past pro labutě

Potkat poslední dobou labutě na rybnících nebo řekách je čím dál vzácnější. Pytlákovi tak hrozí přinejmenším pokuta a dále se bude projednávat, zda se jednalo o trestný čin.

reklama

reklama