Hurikán Dorian se zdrží nad Bahamami. Poté udeří na americké pobřeží

Hurikán Dorian míří k východním hranicím amerického státu Florida. Po cestě ovšem stihne zasáhnout severní část Baham. Rychlost větru v hurikánu dosahuje až 240 km. Dorian tak spadá do čtvrté kategorie z celkových pěti. K dosažení na pátou kategorii (251 km) mu přitom moc nechybí.
Hurikán Dorian se zdrží nad Bahamami
Hurikán Dorian se zdrží nad Bahamami

reklama

Dorian by měl na Bahamy dorazit v neděli odpoledne a s sebou přinese vytrvalé deště, ničivé vlny a prudký vítr. Bahamský premiér včera apeloval na obyvatelé ostrovů Abaco a Grand Bahama, aby se přesunuli na hlavní ostrov a vyhnuli se tak nebezpečí. Naprostá většina turistů byla z ostrovů evakuována. Bahamské letiště bylo z bezpečnostních důvodů zavřeno už v pátek večer.

 

Další špatnou zprávou pro oblíbenou turistickou destinaci je fakt, že Dorian zatím postupně zpomaluje, což znamená, že se nad Bahamami udrží déle a způsobí tak víc škody.

Poté, co se hurikán přežene přes ostrovy, očekává se, že se stočí na sever a zasáhne pobřeží státu Florida. Objevily se spekulace, že se Dorian kolem Floridy pouze prožene a zasáhne místo ní státy Georgia a Jižní Karolína. I zde se tedy zvyšují bezpečnostní opatření a obyvatelé plní pytle pískem. Hurikán zde očekávají někdy v polovině týdne. Odborníci však zdůrazňují, že nikdo s jistotou neví, kam Dorian zamíří.

 

Přesně před dvěma lety, v září 2017, zasáhl USA a přilehlé ostrovy hurikán Irma. Ten spadal do páté kategorie. Má na svědomí 134 obětí a během příprav na tuto přírodní katastrofu bylo evakuováno přes 7 milionů lidí.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!