Hurikán Florence dorazil k pobřeží, 200 tisíc lidí je bez elektřiny, další tisíce čekají v krytech

Hurikán Florence už způsobil zaplavení pobřežních ulic oceánskou vodou a odřízl desítky tisíc lidí od energie. Meteorologové předpovídají, že podmínky se ještě zhorší se vstupem bouře do vnitrozemí. Silný vítr a zatopené ulice jsou předzvěstí blížícího se středu se bouře, píše agentura AP.
Hurikán Florence
Hurikán Florence
@suzannecse / Twitter

reklama

Intenzita bouře se naštěstí s přiblížením se k pobřeží snížila na zhruba 144 km/h (dřívější rychlost dosahovala až přes 220 km/h). Ačkoliv se síla hurikánu ve čtvrtek večer snížila na první stupeň z pětistupňové škály, varování před extrémním nebezpečím stále trvají. Střed hurikánu by podle aktuálních informací měl zasáhnout jihovýchodní pobřeží USA dnes v podvečer středoevropského času.

„Ta nejhorší bouře ještě nepřišla, ale tohle jsou varování před dny, které přijdou,“ uvedl guvernér Severní Karolíny Roy Cooper, který požádal další o federální pomoc vzhledem k očekávání, že hurikán způsobí historicky největší škody napříč státem.

Okolo 200 tisíc lidí je aktuálně bez elektrické energie a více než 12 tisíc se uchýlilo do krytů. Úřady nařídily evakuaci 1,7 milionu lidí. Opatření se týkala Severní i Jižní Karolíny a části Virginie. Není však zřejmé, kolik z nich tak učinilo.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!