Hurikán Florence si vyžádal už několik obětí. Je mezi nimi i male dítě

Hurikán Florence, který se přehnal přes Jižní a Severní Karolínu si podle nejnovějších zpráv vyžádal už několik obětí. Navíc statisíce domácností jsou bez proudu a další stovky lidí zůstaly odříznuty od okolí kvůli záplavám.
Severní a JIžní Karolína se prohnal hurikán Florence
Severní a JIžní Karolína se prohnal hurikán Florence
AP

reklama

Severní i Jižní Karolína nadále pociťují devastující následky hurikánu Florence, který v pátek zasáhl severní pobřeží USA. Živel při přechodu na pevninu zeslábl na tropickou bouři. Vichr, který ji doprovází, ničí domy a poráží nejen stromy, ale i sloupy elektrického napětí.

Živěl si vyžádal už několik lidských životů. V Severní Karolíně ve městě Wilmington o život přišla žena i se svým malým dítětem, když na jejich dům spadl strom. Další žena zamřela na silnici v okrese Pender. Záchranáři k ní kvůli popadaným stromům nedokázali přijet včas.

Čtvrtou obětí je muž, který v okrese Lenoir přišel o život při zapojování generátoru. V tomtéž okrese pak zahynul i další muž, který je prozatím poslední potvrzenou obětí živlu. Toho smetla vichřice ve chvíli, kdy šel zkontrolovat své lovecké psy.  Dramatické chvíle zažili i ve městě Jacksonville, kde se v důsledku silného větru propadla střecha hotelu. Více než 60 lidí včetně malých dětí museli záchranáři převést do bezpečí.

Více než 900 tisíc domácností je bez proudu

Přestože by měl i nadále živel slábnout, problémem je jeho pomalý pohyb. Florence tak může na některá místa přinést více srážek, než meteorologové předpokládali. Kvůli záplavám zůstává i nadále v pohotovosti 9700 členů Národní gardy a civilistů s vrtulníky a čluny.

Navíc kvůli popadaným sloupům elektrického vedení je už nyní bez proudu více než 900 tisíc domácností. Navíc úřady varovaly, že nejspíš další milion lidí postihne přerušení dodávek elektřiny. Obnova by mohla trvat i několik týdnů. Prezident Donald Trump by se do postižených regionů měl vydat v příštím týdnu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!