Hurikán Maria zasáhl Portoriko

Ničivá bouře s rychlostí větru dosahující až 250 kilometrů v hodině, zasáhla stát Portoriko. Podle amerického Národního střediska pro hurikány je Maria pouhých 32 kilometrů od San Jaunu, hlavního města Portorika. Hurikán už zasáhl ostrovy v Karibiku. Ostrov Dominica hlásí sedm mrtvých.
Hurikán Maria zasáhl Portoriko
Hurikán Maria zasáhl Portoriko
youtube/DancehallSupreme tvv

reklama

Hurikán Maria, který v úterý snížil svou sílu z nejvyššího pátého stupně na čtvrtý, aby poté opět zesílil. Po Panenských ostrovech a ostrově Dominica, Maria děsí Portoriko. Pouhých 32 kilometrů dělí hurikán od hlavního města San Juan. Guvernér Portorika varuje obyvatele ostrova, aby nepodceňovali sílu bouře a našli si bezpečné místo, kde mohou bouři přečkat. Na ostrově bylo zřízeno několik stovek „úkrytů“ pro obyvatelé Portorika.

Nejvíce škod napáchala Maria na ostrově Dominica. Letecké záběry ukazují domy, kterým bouře sebrala střechu a ostrov hlásí sedm mrtvých. Jejich počet bude s největší pravděpodobností stoupat.

 

 

Hurikán Maria je již druhou velkou bouří, která v krátké době zasáhla Karibik. Po Irmě děsí svou silou také zmíněná Maria, která putuje zhruba po stejné trati jako Irma. Odborníci se domnívají, že trosky, které zbyly po hurikánu Irma, by mohly být v kombinaci s větrem pro okolí velmi nebezpečné. Další obavy se týkají sesuvu půdy, který na některých místech může způsobit silný déšť.

 

Podle předpovědi meteorologů by se hurikán měl posouvat dále na Panenské ostrovy. S největší pravděpodobností by se měl vyhnout Spojeným státům. 

reklama

reklama