Hyenismus: Australanka předstírala, že má rakovinu. Z lidí vylákala obří sumu

Žena v Austrálii zveřejňovala na sociální síť fotky, na kterých předstírala, že trpí vážnou nemocí. Založila účet na stránce GoFoundMe, kam ji chodily peníze od dárců. Nyní je obviněna z nelegálního obohacování se. O případu informoval server stanice BBC.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Lucy Wielandová (27) využila sociální síť k tomu, aby si přišla na nemalý obnos peněz. Své sledující pravidelně zásobovala fotografiemi z léčby rakoviny vaječníků. Fotila se s nejrůznějším nemocničním vybavením, například s kyslíkovou maskou. Aby lidi přesvědčila, že je opravdu nemocná, psala pod fotografie dojímavé komentáře.

Podvodnice předstírala onemocnění rakovinou, aby z lidí vytáhla peníze
Autor: instagram Podvodnice předstírala onemocnění rakovinou, aby z lidí vytáhla peníze

Podvodnice si pak založila účet na GoFoundMe internetové platformě, která umožňuje lidem vybírat peníze na vlastní kampaně. Skrze sociální síť tak vyzývala veřejnost aby ji finančně pomohla v boji proti její vymyšlené nemoci. Celkem si takto přišla na v přepočtu jeden milion korun.

Podvodnice předstírala onemocnění rakovinou, aby z lidí vytáhla peníze
Autor: instagram Podvodnice předstírala onemocnění rakovinou, aby z lidí vytáhla peníze

Policie případ odhalila na základě některých nejasností v příběhu a mladu Australanku zadržela. Podle inspektora policie v Queenslandu Chrise Lawsona je celý případ skličující. „Skutečné oběti jsou členové komunity, kteří se na její falešný příběh chytili a rozhodli se pomoci,“ uvedl Lawson.

Wielandová pak byla propuštěna po zaplacení kauce, ale soud jí nařídil, aby odevzdala svůj pas. Organizace GoFoundMe později uvedla, že pomáhá s vyšetřováním. „Kampaň byla oznámena našemu týmu, uživatelce jsme zrušili účet a peníze budou vráceny dárcům,“ uvedli zástupci firmy v oficiálním prohlášení.

Autor: Veronika Mašková

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!