I bez účtu na sociální síti je vaše soukromí v ohrožení

Chcete si své soukromí uchovat mimo dosah internetu a sociálních sítí? Podle nové studie nestačí ani to, že je vůbec nepožíváte. Vědci zjistili, že je možné vytvořit profil člověka, který sociální sítě nepoužívá. Informoval o tom web Skynews.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com/geralt

reklama

Někteří mají k sociálním sítím a internetu přirozený odpor, protože nechtějí do světa vypouštět osobní informace. Podle nového výzkumu ale nejsou vaše informace a soukromí pouze ve vašich rukou. Mohou je vědomě i nevědomě řídit lidé kolem vás. 

Tým vědců z univerzit ve Vermontu a Adelaide shromáždil více než 30 miliónů veřejných příspěvků na Twitteru od téměř 14 tisíc uživatelů. S těmito údaji výzkumníci dokázali předpovídat nejen činnost již existujících uživatelů, ale i zájmy a soukromí lidí, kteří na síti vůbec nejsou.

Vědci z oboru informační teorie tak dokážou předpovědět až na 95% přesný profil člověka, který sociální sítě vůbec nepoužívá, včetně případně publikovaných příspěvků. A to jen díky příteli, který na jedné z platforem účet má. 

Informace o nich mohou zjistit z telefonních seznamů, prostřednictvím e-mailových účtů, soukromých zpráv nebo jednoduše skrze aktivitu na dané síti. Výzkum tak vzbuzuje otázky o povaze soukromí. Podle spoluautora studie na sociálních sítích není místo, kam se schovat. I když na nich nejste.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!