I někteří zloději mají svědomí: Ukradeného labradora malé holčičce vrátili

Neobvyklý případ se odehrál tento týden v australském Melbourne. Zloději tam vykradli rodinný dům a kromě elektroniky či šperků si odnesli také štěně labradora. Po vystoupení zdrcené rodiny v televizi se ale zřejmě ve zločincích hnulo svědomí a čtyřnohého člena rodiny vrátili zpět, informovala stanice BBC.
Štěne labradora (ilustrační foto)
Štěne labradora (ilustrační foto)
Pixabay/Gellinger

reklama

Jen týden se mohla australská rodina a především čtyřletá holčička Maia těšit z nového přírůstku do rodiny. V pondělí totiž jejich dům vykradli zatím neznámí pachatelé a jako kořist si odnesli také osmitýdenního labradora Sashu.

Případ se dostal až do australských médií, kde zdrcená rodina popsala, jak přišla o svého čtyřnohého člena. A věci pak nabraly nečekaný zvrat. „Ve čtvrtek ráno si šla žena udělat kafé. Přitom si všimla, že se venku u boudy něco hýbe,“ popisoval její manžel pro televizní stanici Australia's Today.

 

To „něco“ byla Sasha. Zloději se zřejmě slitovali a štěně vrátili zpět, což se ale nedá říct o zbytku ukradených věcí. Policie tak případ stále vyšetřuje. To je ale nyní pro rodinu vedlejší. „Jsme rádi, že ji máme zpět,“ ulevilo se otci, jehož malá dcera si teď opět může hrát se svým čtyřnohým kamarádem.

Štěněti se během krátké odluky nic nestalo a zdravotně je naprosto v pořádku. Něco ale přeci jen od svých dočasných kriminálních „páníčků“ zřejmě pochytilo. Podle hlavy rodiny totiž Sashu začaly fascinovat boty.

reklama

reklama