I ve čtyřiaosmdesáti má přesnou mušku: Válečný veterán jedním výstřelem zabil lupiče

Čtyřiaosmdesátiletý muž z amerického státu Pensylvánie se stal hrozbou všech zlodějů! Snadno si totiž poradil se dvěma lupiči, kteří ho přišli v noci vykrást. Ti neměli tušení, že veterán z Korejské války spí s nabitou pistolí pod polštářem, a pro jednoho z nich skončila tato zlodějská výprava fatálně.
ilustrační foto - zbraň
ilustrační foto - zbraň
pixaby.com

reklama

Don Lutz, který žije nedaleko Pittsburghu, má za sebou nepříjemný zážitek. Uprostřed noci ho probudil zvuk rozbitého skla někde uvnitř domu. Stařík okamžitě vyskočil z postele, aby se šel podívat, co se stalo. 

Lupiče zřejmě ani nenapadlo, ke komu se to vlastně vkrádají do bytu. To ovšem brzy poznali, když se s probuzeným seniorem setkali v chodbě domu tváří v tvář. Veterán z Koreje totiž příliš neváhal a jedinou ranou z nabité zbraně jednoho z mužů na místě zastřelil. Druhý z lupičů vzal nohy na ramena a z domu utekl.

Přestřelku s řidičem lupič prohrál.

VIDEO: Řidič bleskově zastřelil lupiče. Sebeobrana, rozhodl soud

Zvyk staříka spát s nabitou pistolí pod polštářem mu možná zachránil život. Na otázky, proč spí s nabitou pistolí, tento válečný veterán odpovídá s naprostou jistotou v hlase: „Jaký má smysl mít zbraň, pokud není nabitá?“ řekl pro list Pittsburgh Post-Gazette.

Policie potvrdila, že muž vystřelil pouze jedinou kulku a ta se stala pro zloděje osudnou. Důchodce se prý ani na chvíli nebál. „Se zbraněmi mám letité zkušenosti, jsem odborník. V takovýchto situacích děláte prostě jen to, co musíte udělat,“ dodal veterán z Koreje. 

reklama

reklama