Indický duchovní zakazuje muslimským ženám, aby se dívaly na fotbal. Vadí mu pohled na odhalené nohy

Indický duchovní na jednom z největších sunnitských muslimských seminářů vydal nařízení, že muslimské ženy by neměly sledovat fotbal a to dokonce ani v televizi. Podle něj ženy, které sledují muže s odhalenými koleny a stehny, porušují islámskou doktrínu. S informací přišel server RT.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

„Proč by ženy měly sledovat fotbalové zápasy? Co mají z toho, že se koukají na obnažená mužská stehna? Je zřejmé, že jejich pozornost se bude soustředit na něco jiného, než na hru samotnou,“ uvedl Mufti Athar Kasmi z indické islámské školy Darul Uloom ve státě Uttarpradéš.

Duchovní se také pustil do mužů, kteří svým ženám sledování fotbalu trpí. „Nemáš respekt ani úctu k Bohu, když necháš svou ženu sledovat zápas,“ řekl při kázání.  

Co stojí za vzhledem této ženy?

GALERIE: Dívka z Indie se dožaduje DNA testu, aby zjistila, proč je zrzkou! Co jí na tom tak vadí?

Paradoxem je, že nařízení přichází jen několik týdnů poté, co pro změnu Saúdská Arábie povolila ženám účast na fotbalových zápasech.

Na jednom z nedávných sunnitských seminářů bylo vydáno stanovisko, ve kterém se žádalo muslimské ženy, aby nenavštěvovaly kosmetické salony a oblékaly těsné oblečení.

Islámská škola Darul Uloom je svými radikálními názory ohledně chování muslimských žen proslulá. Své pobočky má například i ve Velké Británii, kde školní inspekce objevila střední školu Darul Uloom, která distribuovala letáky varující před poslechem hudby, zpěvem a tancováním, jež jsou podle nich „činy ďábla“.

reklama

reklama