Indický soud bude řešit kuriózní případ: Muž chce žalovat své rodiče za to, že mu dali život!

Mladý indický antinatalista Raphael Samuel se rozhodl poslat své rodiče před soud za to, že mu dali život bez jeho souhlasu. Může se zdát, že tu píšeme o nějakém špatném vtipu, ale mladý Ind myslí žalobu opravdu vážně. Jako člen antinatalistického hnutí, které je proti plození dětí, se dostal do hledáčku nejen indických médií.
Muž chce žalovat své rodiče za to, že mu dali život
Muž chce žalovat své rodiče za to, že mu dali život
Twitter/7 Seals Of The End ‏

reklama

Raphael Samuel tvrdí, že své rodiče miluje a moc si jich váží. „Ale oni mě stvořili pro zábavu a své potěšení,“ říká. Nepopírá, že měl krásný život, sám ho popisuje jako úžasný, ale do tohoto světa on rozhodně dítě přivést nechce.

„Nevidím jediný důvod, proč bych měl rozhodovat o životě někoho, kdo třeba ani nikdy existovat nechtěl,“ říká Samuel.

Antinatalismus začíná být v Indii velmi populární, skupiny zastánců tohoto hnutí se sdružují nejen v reálném životě, ale i na tom sociálním. Jeho stoupenci věří, že svět by byl lepším místem bez lidí. Bezdětné páry mají se svým vyznáním ve společnosti velké problémy. A není divu. Lidé, kteří nechtějí pokračovat v plození dalších generací, nejsou u ostatních zrovna oblíbení.

ilustrační foto

Čína čelí poklesu populace. Předběhne ji Indie?

Někteří aktivisté nejsou tak radikální a zastávají názor, že by každý pár měl mít jen jedno dítě, nejen z důvodu přelidňování planety, ale také z ekologických důvodů. Podle studie z roku 2017 je to jeden z nejúčinnějších způsobů, jak snížit uhlíkovou stopu a zlepšit tak životní prostředí.

Podle vědců již míra plodnosti na světě klesá, což je podle odborníků správě a přičítá to kladné body aktivistům. Za fakt, že nejvíce aktivistů antinatalismu je právě v Indii, může i samotná vláda, která se snaží všemožnými způsoby zastavit nárůst počtu obyvatel.

Jestli soud nakonec potrestá rodiče mladého Inda Raphaela, to se musíme ještě nechat překvapit, jistě mi ale dáte za pravdu, když napíši, že je docela dobře, že Raphael žádné potomky mít nebude.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!