Indie se chystá na Trumpa a podél slumu staví zeď. Chtějí skrýt nás chudé, tvrdí místní

Indie je před návštěvou amerického prezidenta Donalda Trumpa obviňována ze záměru „skrýt“ chudé lidi, když ve městě Ahmadábád, které v příštím týdnu Trump navštíví, staví čtyři sta metrů dlouhou zeď. Úřady spekulace odmítají s tím, že jde o bezpečnostní opatření, informoval server Sky News.
Indové staví před návštěvou Trumpa kolem slumu zeď
Indové staví před návštěvou Trumpa kolem slumu zeď
Associated Press

reklama

„Proč nás chudé lidi skrývají?“ ptá se jeden z rezidentů slumu v Ahmadábádu, v němž žije asi dva tisíce lidí a podél něhož nyní stoupá cihlová zeď. „Proč (peníze) nevyužijí ke zlepšení našeho slumu a k tomu, aby nám poskytli lepší zázemí?“ ptá se Keshi Saraniya.

Bezpečnostní a estetické důvody

Indické úřady však reagovaly, že bariéra je stavena z bezpečnostních důvodů a kvůli zkultivování a čistotě. Úřady v Ahmadábádu za zhruba tříhodinovou návštěvu amerického prezidenta už utratily asi devět milionů liber (zhruba 270 milionů korun). Jenom na trase z tamního letiště na stadion bylo rozšířeno nebo znovu položeno osmnáct silnic.

V Indii budovaný obří kriketový stadion

V Indii staví největší kriketový a vůbec jeden z největších stadionů na světě pro 110 tisíc lidí

Plánovaná oficiální návštěva Indie ze strany Donalda Trumpa má proběhnout 24. a 25. února a jejím cílem je snížení napětí mezi oběma zeměmi poté, co americká administrativa zavedla na ocel a hliník z Indie cla, na což Indie reagovala zvýšením cel na zemědělské zboží a restrikcemi amerických zdravotnických prostředků.

Trump otevře jeden z největších stadionů světa

Americký prezident má rovněž otevřít nedávno přestavěný kriketový stadion ve městě Motera nedaleko Ahmadábádu, který pojme na 110 tisíc diváků. Jedná se o největší kriketový a vůbec jeden z největších stadionů na světě.

Na stadionu proběhne akce nazvaná „Namaste Trump“ (Zdravíme Trumpa). Pětačtyřiceti rodinám žijícím ve slumu poblíž sportoviště byla doručena oznámení o vystěhování. Dotčení uvedli, že jim byl nařízen odchod právě kvůli připravované akci, což však úřady odmítly.

„Toto je nespravedlnost,“ uvedl místní Sanjay Patani. „Dvacet let zde žijeme a najednou nám je řečeno, abychom to tu uvolnili, protože nějaký důležitý vůdce navštíví na den město.“

reklama

reklama