Infekce koronaviru se rozšířila na všechny kontinenty kromě Antarktidy

V Latinské Americe a v Africe se však jedná o jednotlivé případy, zatímco drtivá většina ze zhruba 81 000 nakažených nadále pochází z pevninské Číny. Pacient z Fakultní nemocnice Brno, který se vrátil z Itálie s příznaky nemoci, koronavirus nemá. Podle hygieniků byly jeho testy negativní.
Výskyt koronaviru ve světě
Výskyt koronaviru ve světě
CNN

reklama

První případ nákazy novým koronavirem potvrdilo i Dánsko. Podle listu Politiken onemocněl muž, který se vrátil z lyžařského zájezdu do severní Itálie. Nyní je v domácí karanténě. Ve středu ohlásilo prvního pacienta s nemocí COVID-19 rovněž Norsko, několik nakažených je i ve Švédsku a Finsku.

„Bereme tuto situaci velice vážně... Uděláme vše pro to, abychom zabránili šíření této nemoci v Dánsku,“ uvedl v prohlášení ministr zdravotnictví Magnus Heunicke.

Podle televizní stanice TV2 je muž, u nějž se infekce koronavirem potvrdila, zaměstnancem televize. Na lyžařské dovolené byl s rodinou.

Koronavirus

KORONAVIRUS: Japonsko uzavírá školy, Korea ruší sportovní akce. Letiště v Česku zavádí opatření

Itálie je zemí s nejvyšším počtem případů koronaviru v Evropě, nákaza se šíří zejména na severu země. Podle nejnovější bilance má Itálie přes 450 potvrzených nemocných.

První případ nákazy novým typem koronaviru se potvrdil v Estonsku. Jde o muže, který se vrátil z Íránu. 

Saúdská Arábie kvůli epidemii koronaviru dočasně zakázala vstup do země zahraničním poutníkům mířícím do dvou nejposvátnějších měst islámu – Mekky a Medíny. Informovalo o tom dnes podle agentury AP ministerstvo zahraničí. Do monarchie se nedostanou ani lidé ze států, kde mají větší počet nakažených.

Úřady neuvedly, jak dlouho bude omezení platit a zda může zasáhnout i velkou pouť do Mekky (hadždž), která se letos bude konat na přelomu července a srpna.

V Saúdské Arábii zatím nebyl potvrzen ani jeden případ nákazy novým typem koronaviru. Chorobou COVID-19, kterou virus způsobuje, už ale onemocněly desítky lidí v sousedním Kuvajtu, Bahrajnu, Iráku a Spojených arabských emirátech.

Pracovník s nemocničním odpadem v Jižní Koreji

KORONAVIRUS: V hotelu, kde byla potvrzena nákaza, je 6 Čechů. Italský a jihokorejský boj. Varování ministerstva

Kvůli výroční pouti hadždž, která patří k pilířům islámu, i menší pouti umra, která může být vykonána v kteroukoliv dobu během roku, do Saúdské Arábie každý rok přijíždějí miliony poutníků ze zahraničí. Loni také Saúdská Arábie začala vydávat turistická víza pro občany 49 států v rámci své snahy otevřít se více světu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!