Influenceři, Youtubeři a blogeři využívají koronavir pro své zviditelnění. Hrozí jim za to i odnětí svobody

Parta mladíků v moskevském metru v žertu sehrála záchvat po nákaze koronavirem. Způsobila tak značnou paniku. Podobné případy se ale dějí po celém světě. Například rapper Yofrangel o koronaviru složil píseň. Podle ostatních uživatelů se ale influenceři akorát vysmívají lidem, kteří s epidemii bojují.
Prank s koronavirem 1
Prank s koronavirem 1
youtube.com

reklama

Počátkem měsíce se parta mladíků rozhodla vystřelit si z cestujících v metru v Moskvě. Jeden z nich měl roušku přes obličej a simuloval záchvat, spadl na zem a škubal nohama a rukama. Podle místní policie pak jeho kamarádi vykřikovali, že je nakažený právě koronavirem. Natočený incident pak mladíci zveřejnili na internetu a ukázalo se, že se jednalo o žert známého blogera Karomata Dzhaborova.

Policie pro server RT uvedla, že se jedná o chuligánství a výtržnictví. „Vtipálci úmyslně vyprovokovali paniku.“ Mladíky podezírají z chuligánství, a to je závažný trestný čin, za který je v Rusku trest až pět let vězení nebo vysoká pokuta.

Blogerův právník ale řekl, že klient netušil, že žert může mít tak drsné důsledky. Sám bloger dokonce tvrdí, že měl dobré úmysly. „Cílem bylo přilákat pozornost veřejnosti na nedostatek roušek. Lidé by si obličej měli chránit,“ uvedl Dzhaborov.

 

Další incidenty influencerů

V pondělí byl let kanadské společnosti WestJet mířící na Jamajku odklononěn zpátky do Kanady. Mohl za to další z vtípků na epidemii koronaviru. Tentokrát se jednalo o influencera Jamese Potoka, který v letadle vykřikl, že má koronavirus. Osmadvacetiletý kanadský instagramer prý v letadle opakovaně tvrdil, že je infikovaný a vrátil se z provincie Chu-nan, která je od epicentra nákazy vzdálená 483 km. Podle serveru Cbc se chtěl influencer zviditelnit. Při svém vtípku se totiž nahrával na telefon. I on sám přiznal, že jeho hlavním záměrem bylo vytvořit virální video. 

Podle něj ale všechny pasažéry před výstupem varoval a po skončení řekl, že se jednalo o vtip. „Vypadá to, že mé činy pokazily let a dovolenou skoro dvě stě padesáti lidem,“ dodal.

Tento týden využil epidemie i zpěvák Yofrangel a zveřejnil na youtubovém kanálu píseň s názvem „CORONA VIRUS“. Ve videu kašle, kýchá, ukazuje nemocniční prostředí a injekční stříkačky. „Lidé bojují o své životy a ty se tomu vysmíváš. Doufám, že se stydíš,“ okomentoval video jeden z uživatelů.

 

Někteří instagrameři se snaží zvýšit si popularitu i prostřednictvím zveřejňování fotografií souvisejících právě s koronavirem. Německý influencer sdílel fotku se svou přítelkyní. „Nebojíme se infekce. Stále si užíváme dovolenou a doufáme, že bude utrpení co nejrychleji ukončeno,“ napsal na svůj profil.

reklama

reklama