Instagram opouští jeho zakladatelé. Stojí za odchodem spory s Facebookem?

Duo, které vytvořilo v současnosti jednu z nejpopulárnějších sociálních sítí Instagram, se rozhodlo společnost opustit. Místo na sdílení svých fotek již několik let působilo pod Facebookem a nyní se spekuluje o tom, že dvojice neodchází z tohoto „svazku“ v dobrém.
Instagram zřejmě čekají změny! Populární síť opouští jeho zakladatelé
Instagram zřejmě čekají změny! Populární síť opouští jeho zakladatelé
Twitter/Recode ‏

reklama

Celý svět dnes ráno obletěla zpráva o tom, že spoluzakladatelé Instagramu Kevin Systrom a Mike Krieger odcházejí z vedení společnosti. A co bylo důvodem pro tak zásadní rozhodnutí? Dvojice na svých twitterových účtech uvádí, že si chtějí odpočinout a věnovat se opět něčemu novému. Jenže je tomu doopravdy tak?

Z části určitě. Podle severu Business Insider, který upozornil na rozlučkový dopis dvou hlavních aktérů, je zřejmé, že dvojice chce „znovu rozproudit kreativitu a tvořit nové věci“.

 

 

Jenže z téhož psaní je také velmi cítit jistá odtažitost vůči společnosti Facebook, která v roce 2012 Instagram koupila. Tak například se v dopise neuvádí poděkování představitelům Facebooku, ale v potaz server Business Insider bere i fakt, že odchod dvou hlavních tahounů byl velmi nečekaný.

„Před osmi lety jsme s Kevinem začali s Instagramem doufajíc, že vytvoříme něco, co lidem přinese chuť ke tvoření a k objevování. Nyní je ale čas na novou kapitolu. Obrovské díky patří všem ze společnosti, kteří se podíleli na naší cestě,“ napsal na svůj Twitter Mike Krieger.

 

 

A co na překvapivý odchod říká šéf Facebooku Mark Zuckerberg? Podle agentury AP uvedl, že Mike a Kevin byli mimořádní lídři, a že se velmi těší, co nového dvojice vymyslí.

Jaká je vaše oblíbená sociální síť?

Facebook prohrává na celé čáře. Mladí už si našli náhradu, popisuje studie trend současnosti

Instagram ovládá v současné době všemožná odvětví. Fotky, které si pomocí všemožných filtrů upravíte k dokonalosti a pod kterými se vám hromadí lajky, mohou vydělat miliony. Své o tom ví slavné celebrity, kterým Instagram znásobil popularitu i konta.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!