Instagram přidal novou funkci. Uživatelům má pomoci zjistit, kdo se jim nelíbí

Sociální síť Instagram, která je založena na vkládání fotografií on-line, patří v dnešní době k těm nejoblíbenějším - denně ji používá okolo půl miliardy lidí na světě. I proto se tvůrci Instagramu snaží pro své uživatele stále vymýšlet nové filtry, funkce a další vychytávky. Tou nejnovější je ta, jež uživatelům na základě jejich historie on-line radí, které profily by neměli sledovat.
Instagram
Instagram
istock.com

reklama

Účelem nové funkce populární sociální sítě je umožnit uživatelům „vyčistit“ jejich účty zrušením sledování těch uživatelů, s nimiž nesdílí žádné interakce. Tato aktualizace uživatelům nabízí také možnost zjistit, s jakými uživateli komunikují nejvíce, ať už pomocí „lajků“ či psané konverzace. Podle Independentu tak mají lidé získat větší kontrolu nad obsahem, který denně sledují.

 

Tuto funkci lze najít aktualizací Instagramu a následným kliknutím na „sleduji“ na svém profilu. Zde se objeví seznam profilů, které uživatel sleduje, ale také nová funkce. Ta má uživatelům pomoci pozitivně ovlivnit jejich „news feed“ odebráním sledování profilů, které přehlížejí či záměrně ignorují a naopak doporučit profily podobné těm, se kterými konkrétní uživatelé rádi komunikují.

„Cílem Instagramu je přiblížit nás k lidem a věcem, na kterých nám opravdu záleží. V průběhu času se ale naše zájmy a vztahy mohou vyvíjet a měnit, s čímž nám má pomoci právě nová funkce," sdělil Indepententu mluvčí Instagramu.

reklama

reklama