Investiční skupina PPF rozšiřuje své impérium v telekomunikacích

PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera se pustila opět do nákupů. Nedávno jsme vás v našem článku informovali o nákupech v Bulharsku, kde investiční skupina nakoupila za téměř pět miliard korun mediální skupinu Nova Broadcasting Group. Nyní se PPF zaměřila na mobilní operátory, za které zaplatí v přepočtu přibližně 71 miliard korun.
PPF
PPF
PPF/Facebook

reklama

Na nákupu se PPF dohodla s norskou společností Telenor. Součástí akvizice jsou telekomunikační aktiva v Maďarsku, Bulharsku, Srbsku a Černé Hoře. Stejně jako při nákupu bulharské mediální skupiny musí být obchod stvrzen regulatorními orgány. Očekávaný termín schválení transakce je odhadován na červen roku 2018.

PPF, které patří české a slovenské O2, tak naplňuje svou vizi stát se středně velkým evropským operátorem. „Zkušenosti z tuzemského trhu poslouží k posílení pozice na trhu,“ uvedl jeden z akcionářů Ladislav Bartoníček.

komunikace
Autor: http://pixabay.com komunikace

Telenor je společnost s 25letou historií. Poskytovatel služeb z oblasti telekomunikace působí ve Skandinávii, Asii, střední a východní Evropě. Loňský rok společnost dosáhla obratu 323 miliard korun, který zajistilo bezmála 180 milionů klientů.

Součástí obchodní dohody je také právo využívat jméno Telenor do poloviny roku 2021. PPF využije pro provoz telekomunikací také stávající síť nemovitostí. K financování akvizice si PPF vezme úvěr ve výši 3,025 miliardy eur od evropského konsorcia bank.

reklama

reklama