Italská policie se na náměstí v Římě střetla se stovkou migrantů

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Střet policie s migranty v Římě

reklama

Dnes ráno se v Římě střetla italská policie s asi stovkou uprchlíků. Ti proti uniformovaným mužům používali kameny, zápalné lahve a pepřové spreje. Důvodem konfliktu přitom byl fakt, že migranti odmítli opustit nedaleký squat, ze kterého je vykázalo vedení hlavního italského města.

Policie při zásahu proti zhruba stovce lidí převážně z Eriteje a Somálska používala speciální ochranné štíty, obušky a vodní děla. V rukou zákona kvůli výtržnostem skončili dva lidé. S informacemi přišel místní deník Corriere della Sera.

Původní informace ze strany zasahujících Lékařů bez hranic hovořily o šesti zraněných. Nakonec ale podle aktualizovaného příspěvku na Twitteru ošetření z důvodu střetu s policií potřebovalo celkem třináct osob.

 

 

Několik desítek azylantů z Afriky se na známém náměstí Piazza Indipendenza usadilo už během víkendu, a to z důvodu jejich nuceného vystěhování z nedaleké administrativní budovy. Tu do soboty asi osm stovek migrantů nelegálně obývalo už téměř pět let.

Město sice vystěhovaným squatterům nabídlo náhradní ubytování, ale část z nich se i přesto usídlila přímo na náměstí. Tam si uprchlíci následně rozmístili matrace, převrátili několik košů a rozbili plastové židle. Po střetu s policií se situace ještě zhoršila a náměstí teď připomíná spíše smetiště za městem, než centrum evropské metropole.

Ve vystěhované budově přesto i nadále někteří migranti zůstávají. Ti během dnešní rozmíšky s policií z oken vyvěsili prostěradla, na která italsky napsali „Jsme uprchlíci, ne teroristé.“ Policie ale ve svém prohlášení uvedla, že zasahovala také z důvodu bezpečnosti. Uprchlíci totiž údajně na náměstí obklopeném obytnými budovami měli zápalné lahve a tlakové nádoby.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!