Italská sopka Stromboli se probudila k životu. Zemřel jeden člověk

Silná exploze vulkánu Stromboli vyděsila lidi na stejnojmenném ostrově ležícím nedaleko Sicílie. Výbuch stál život turistu, který zrovna mířil k vrcholu sopky. Další v panice naskákali do moře, informuje agentura ANSA.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Italská sopka Stromboli se probudila k životu ZDROJ: AP

reklama

„Viděli jsme tu explozi z hotelu. Doprovázelo ji opravdu hlasité burácení, zacpali jsme si uši. Pak se objevil opravdu velký mrak popela, celé nebe je ho plné,“ uvedla pro agenturu Reuters zaměstnankyně jednoho z hotelů.

 

Starosta ostrůvku Lipari, který leží v blízkosti sopky, agentuře ANSA potvrdil, že si výbuch vyžádal jednu oběť. Má jí být turista, který zemřel při výstupu na Stromboli. Jiní turisté v panice naskákali do moře, když viděli, jak se z vulkánu valí popel. Podle serveru Euronews probíhá na ostrově, kde žije přibližně 500 stálých obyvatel, evakuace.

 

Ostrov Stromboli, na kterém se jedna ze tří aktivních italských sopek nachází, leží v Tyrhénském moři. V letních měsících bývá tento ostrov oblíbenou destinací především movitějších turistů. Přístup na vrchol vulkánu, který o sobě dává poměrně pravidelně vědět, je dlouhodobě zakázán. Dovoleno je vystoupit do výšky 400 metrů této 926 metrů vysoké sopky.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!