Izraelský premiér v problémech: Policie ho doporučila obvinit z korupce

Nejen Andrej Babiš čelí podezření, že porušil zákon. Na pořádný malér má zaděláno také izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Podle britského deníku Daily Mail má totiž policie dostatek důkazů, aby 69letého politika obvinila mimo jiné z korupce. Ten všechna obvinění striktně odmítá.
Benjamin Netanjahu
Benjamin Netanjahu
AP

reklama

Případ se týká údajné dohody mezi izraelským premiérem a telekomunikačním gigantem Bezeq. Podle vyšetřovatelů poskytla Netanjahuova vláda společnosti určité regulační výhody výměnou za pozitivní reportáže o premiérovi.

Policisté dnes uvedli, že mají proti Netanjahuovi dostatek důkazů a navrhli zahájení trestního stíhání proti němu i jeho ženě Saře. Manželé tak pravděpodobně budou obviněni ze zpronevěry, uplácení a zneužití důvěry.

ilustrační foto

Izrael se přidal k zemím, které odmítají globální migrační pakt. Chce chránit své hranice

Netanjahua už policisté vyslýchali v červenci. Dva jeho poradci byli dokonce zatčeni. Podle vyšetřovatelů premiér se svými poradci zajistili telekomunikační společnosti výnosné regulační opatření garantující stovky milionů dolarů výměnou za příznivé zpravodajství na serveru Walla, který je součástí Bezequ.

Premiér odmítá, že by se něčím provinil. Obvinění dle svých slov považuje za výsledek „honu na čarodějnice“, který pořádají média. „Nic se neděje, protože se nic nestalo,“ uvedl dnes Netanjahu. Podle izraelského tisku je ale situace vážná a v ohrožení je i stabilita celé vlády.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!