Jahodová sezona začala díky teplému počasí o týdny dřív

Kyblíky, košíky nebo rovnou přepravky. S takovou výzbrojí teď lidé doslova berou útokem jahodové plantáže. Mezi řádky se vydávají nejen senioři, ale i celé rodiny s dětmi. Díky sluníčku a teplu jahody letos dozrály výrazně dřív než loni.
3. 6. 2018 ZPRÁVY: JAHODOVÁ SEZONA ZAČALA DÍKY TEPLÉMU POČASÍ O TÝDNY DŘÍV
3. 6. 2018 ZPRÁVY: JAHODOVÁ SEZONA ZAČALA DÍKY TEPLÉMU POČASÍ O TÝDNY DŘÍV

reklama

Letní počasí uspíšilo samosběr i ve Vodňanech. „Letos nám začala vlastně sezona až o dva týdny rychleji než každý rok. Letos nám totiž první rané odrůdy vůbec nezmrzly, tak proto je to vlastně i uspíšené,“ uvedla pro zpravodajství FTV Prima pěstitelka jahod Oksana Manzyuk.

Kdo má rád velké a šťavnaté jahody, musí si přivstat. Nájezdy sběračů na plantáže totiž začínají už v brzkých ranních hodinách. Zájem je obrovský. „Hlavně po ránu se tvoří fronty. Míváme tady ráno až kolem 500 lidí, takže fronty jsou opravdu veliké,“ upřesnila Manzyuk.

Kilogram jahod při samosběru vyjde už na 40 korun. A to je přibližně poloviční cena než za kterou bychom stejné množství pořídili v obchodě. Podle samotných pěstitelů je navíc letošní kvalita jahod díky počasí výjimečně dobrá. Samosběry na plantážích potrvají přibližně do konce června.

reklama

reklama