Jak předejít masakrům ve školách podle Trumpa? Americký prezident chce ozbrojit učitele

Aby se předešlo dalším masakrům na amerických školách, chce americký prezident Donald Trump vybavit učitele střelnými zbraněmi. To prohlásil krátce po nedávném masakru na střední škole Stoneman Douglas na jihu Floridy. Informovala o tom BBC.
Donald Trump
Donald Trump
instagram/@buenosdiasfamilia

reklama

„Pokud bychom měli učitele zdatné ve střelbě, dokázali bychom útok velmi rychle zastavit. Učitelé s ukrytou zbraní by chodili na speciální výcvik a byli by schopni reagovat na aktuální situaci,“ prohlásil Trump.

Tyto slova poté ještě trochu usměrnil a osočil televizi CNN a NBC ze zkreslování informací. „Nikdy jsem neřekl, že máme dát všem učitelům zbraně… Chtěl bych pouze zvážit možnost dát zbraně schopným učitelům s vojenským či zvláštním výcvikem,“ vysvětlil Trump.

Díky možnosti být ozbrojen, by tak přibližně pětina učitelů byla schopná palbu opětovat a možná by také vědomí, že ve školách jsou ozbrojení lidé, mohlo působit jako odstrašující faktor pro možné útočníky. I to tvrdí hlava Spojených států.

Devatenáctiletý Nikolas Cruz se k masakru na střední škole přiznal

Cruz se k masakru ve floridské škole přiznal. Za šest minut pozabíjel 17 lidí

O možném vyzbrojení učitelů debatoval Trump během setkání s přeživšími po masakru na Střední škole Marjory Stonemanové Douglasové, kde devatenáctiletý Nkolas Cruz na Svatého Valentýna zastřelil sedmnáct lidí.

Studenti by ale raději chtěli zákaz prodeje poloautomatických útočných pušek.

Zajímavostí je, že během své předvolební kampaně se Trump stavěl proti nošení zbraní do škol a za podobný návrh kritizoval svou rivalku Hillary Clintonovou.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!